wyszukiwanie zaawansowane

Kategorie ogłoszeń


D O D A J   B O X 
Dziś jest: 11.12.2017 - Imieniny: - Ilość ogłoszeń w serwisie: 1269 - Osób online: 26
szukaj
Szukana fraza:

Miejscowość     

Cena           oddo  
albion onlinereklama w ogłoszeniach
Gazeta Goleniowska

(goleniowska.com)


Biała Dama w sieci - 11.12.2017 | 13:39

W serwisie YouTube obejrzeć można już teledysk do utworu "Biała Dama Projektu Hubas.


Przesiadki w Załomiu - 11.12.2017 | 13:13

Nowoczesna pętla autobusowa, mająca ułatwić okolicznym mieszkańcom korzystanie z komunikacji publicznej, wybudowana zostanie w przyszłym roku w położonym na granicy gmin Goleniów i Szczecin miejscowości Załom.


Nabór do baletu - 11.12.2017 | 12:00

Mieliśmy już w Goleniowie naukę tańca towarzyskiego, nowoczesnego, hip-hopowego, ludowego itp., lecz balet jest nowością.


Nie był - już jest - 10.12.2017 | 11:37

Rafał Gietka, powołany w ubiegłym roku na stanowisko kierownika powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowogardzie, 18 listopada został szefem gminnego komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Maszewie.


Społecznik ? wyzwalanie społecznej energii - 08.12.2017 | 14:17

Kiedy w maju tego roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłaszał nabór wniosków do I edycji Programu Społecznik, trudno było przewidzieć, z jakim odzewem się spotka. Ogłoszony jako pilotażowy program umożliwiający pozyskanie mikrograntów na działania służące lokalnym społecznościom przerósł oczekiwania twórców.


Goleniów portal oficjalny

(goleniow.pl)


Jak zaradzić brakowi wody? - 08.12.2017 | 13:23

Rozwiązaniem problemu braku wody zdatnej do picia w kilku domach w Żółwiej Błoci może być budowa indywidualnych ujęć wody głębinowej. Takie rozwiązanie burmistrz Gminy Goleniów zaproponował Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich Rady Miejskiej w Goleniowie. Temat był omawiany na posiedzeniu komisji w dniu 7 grudnia br. Wiceburmistrz Henryk Zajko poinformował radnych oraz przedstawicielkę mieszkańców o możliwości sfinansowania tej inwestycji pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, która może być w połowie umorzona, a reszta rozłożona na dogodne raty. Wymagany dziesięcioprocentowy wkład własny może być sfinansowany przez mieszkańców pożyczką, której na dogodnych warunkach udzieli Gmina Goleniów. Pojawił się też pomysł budowy wodociągu, który zaopatrywałby w wodę kilkadziesiąt działek budowlanych (obecnie jeszcze mających charakter gruntów rolnych) oraz pięć istniejących już domów, obecnie nie mających dostępu do wody nadającej się do picia. Tę inwestycję zgodnie z przepisami musieliby jednak sfinansować właściciele tych gruntów. Na spotkaniu w sprawie wody dla domów w Żółwiej Błoci, które odbyło się w UGiM 5 grudnia br. jeden z właścicieli działek zadeklarował wolę budowy wodociągu i sfinansowania tej inwestycji. Na 12 grudnia ustalono termin spotkania w sprawie możliwości budowy wodociągu, przy ewentualnym wsparciu przez WFOŚ i pomocy Gminy Goleniów. Nitka wodociągu zaopatrującego działki budowlane byłaby własnością prywatną, a chętni do przyłączenia się do tego źródła wody musieliby finansowo partycypować w inwestycji. Obecnie trwa sprawdzanie możliwości prawnych wykonania tej inwestycji. Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich wstrzymała się ze wskazaniem rozwiązania, które zostanie zarekomendowane Radzie Miejskiej. Radni chcą poczekać na wyniki spotkania w dniu 12 grudnia oraz przeprowadzić wspólne posiedzenie z Komisją Gospodarki, Inwestycji i Ochrony Środowiska.


Nieczynne lodowisko - 08.12.2017 | 09:45

Ośrodek Sportu i Rekreacji zawiadamia, że w związku z awarią agregatu chłodniczego lodowisko na Stadionie miejskim jest nieczynne od 08.12.2017 do odwołania. W okresie świąteczno-noworocznym obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji będą funkcjonować zgodnie z poniższym harmonogramem: Stadion miejski będzie nieczynny w dniach 24 grudnia 2017 r., 25 grudnia 2017 r. i 31 grudnia 2017 r. 26 grudnia 2017 r. stadion czynny w godz. 15.00-22.00. Hala sportowa przy ul. Szarych Szeregów 14 A, hala sportowa przy ul. C.K. Norwida 1 oraz Orlik przy ul. Szkolnej 39 będą nieczynne w dniach 23-26 grudnia 2017 r. i 31 grudnia 2017 r.


Mikołaj przyjechał - 07.12.2017 | 13:31

Co roku, 6 grudnia na Plantach odbywa się impreza „Mikołaje są wśród nas”, której organizatorem jest Goleniowski Dom Kultury. Pomimo niesprzyjającej pogody w tym roku pojawiła się rekordowa ilość stoisk. W sumie było ich 25, tak że były rozstawione nawet na środku placu i częściowo na chodniku. Wystawiły je szkoły nie tylko z Goleniowa, ale i z innych miejscowości naszego powiatu, jak np. z Rożnowa czy Żarnowa, a także organizacje pozarządowe i stowarzyszenia. Na stoisku zorganizowanym przez bibliotekę za parę groszy można było kupić książki. Dominowały stragany z ciastami, ozdobami choinkowymi, można było wziąć udział w loterii fantowej, zjeść czy wypić coś gorącego. Stowarzyszenie Rozbiegany Goleniów zorganizowało dla dzieci „Bieg z Mikołajem po Plantach”, chętnych nie brakło. Na scenie występowali wykonawcy z terenu powiatu goleniowskiego. Prezentacje rozpoczęły zespoły taneczne oraz chór dziecięcy „Brzdąc” z Goleniowskiego Domu Kultury, potem wystąpiły dzieci z Komarowa, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Specjalnych, Rożnowa, Lubczyny, Koła Misyjnego przy SP nr 2 działającego przy parafii św. Katarzyny, SP nr 8 i Gim 4, Zespołu Szkół nr 1, w Goleniowie, Związku Harcerstwa Polskiego, SP nr 5 oraz kabaret „Ramol” ze Stowarzyszenia Seniorów „Rytm” i zespół „Forte” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czasie trwania imprezy wręczone zostały nagrody laureatom III Powiatowego Konkursu na Kartkę Świąteczną. W krótkim programie zaprezentowała się także orkiestra dęta „Wood & Brass Band”. W namiocie organizatora imprezy można było napisać list do świętego Mikołaja, dzieci chętnie pisały zatem życzenia by się spełniły w przyszłym roku. Najważniejsze jednak, że było dużo rodzin z dziećmi, a te wyglądały na zadowolone. {gal}aktualnosci/2017/07-12-mikolaje{/gal}


Żółty Domek zaprasza na wykład o Józefie Piłsudskim - 06.12.2017 | 13:49

Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej i IPN oddział w Szczecinie zapraszają na wykład prof. dr hab. Janusza Farysia "Józef Piłsudski - twórca niepodległej", inaugurujący cykl "Akademia Niepodległości". Wykład odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 12:00 w Żółtym Domku przy ul. Pocztowej 2. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską został przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie cykl wykładów pod nazwą "Akademia Niepodległości". Wykłady prowadzić będą reprezentanci wyższych uczelni, pracownicy IPN i przedstawiciele lokalnych środowisk.


Mieszkania dla niepełnosprawnych - 06.12.2017 | 13:45

GTBS przygotowuje budowę kolejnego bloku na ul. Mikołaczyka. Będzie w nim 50 mieszkań, w tym lokale przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Gotowy jest już projekt budowlany, w toku jest procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Kiedy pozwolenie się uprawomocni, GTBS rozpocznie starania o uzyskanie dofinansowania ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Po podpisaniu umowy zapewniającej dofinansowanie tej inwestycji będzie można rozpisać przetarg na wykonanie. Rozpoczęcie budowy przewidywane jest na jesień 2018 r.


Goleniów net

(goleniow.net.pl)


Gdzie powstanie nowe Centrum Kultury i za ile. - 11.12.2017 | 16:15

Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu z dnia 10.10.2017r. oraz ponownie 14.11.2017r. Rady Miejskiej w Goleniowie.Po co właściwie burmistrz bawi się z komisjami , wszystko wygląda na to że decyzje już zostały podjęte bez udziału radnych. Pytanie Komisji Pan burmistrz najwyraźniej uważa za zbędne i dokuczliwe, wieść gminna niesie że ma być Centrum Kultury koło szkoły numer 1 i w jej koegzystencji. Pytania chyba denerwują Pana burmistrza, a podjęte decyzje zostaną prawdopodobnie przyklepane i tyle.. Bardzo dziwna ta zabawa ale jakże czytelna. Właściwie nie rozumiem po co nam rada jak organem wykonawczym i uchwałodawczym jak się wydaje jest burmistrz.Sprawa dotyczy kosztów planowanej inwestycji oraz lokalizacji budowy Centrum Kultury.Na samym końcu materiału umieściliśmy Pismo Burmistrza w tej sprawie.A.B. 


Co z Centrum Kultury ? Radna Irena Henkelman pyta. - 11.12.2017 | 16:15

Radna Irena Henkelman pyta, gdzie w budżecie są umieszczone wydatki związane z nowym Centrum Kultury


"Otwarte Bramy" zagrożone? Radna Dorota Chodyko stawia wniosek pod głosowanie. - 11.12.2017 | 16:15

Uwaga Radnej Doroty Chodyko do budżetu gminy na 2018 rok.Radna Dorota Chodyko stawia pod głosowanie wniosek o zmianę w budżecie na 2018r. Przekonuje ,że zaspokajanie podstawowych potrzeb  mieszkańców jest ważniejsze niż inwestycja w "Otwarte Bramy". Budowa wodociągów ,dróg ,oświetlenia, budowa kanalizacji powinna stanowić priorytet zgodnie z programem strategi dla Gminy Goleniów. Poddaje pod głosowanie swój wniosek o przeznaczenie środków z inwestycji na "Otwarte Bramy" na realizacje podstawowych potrzeb mieszkańców naszej gminy.  Trzech radnych ma jednak odmienne zdanie. Trzech wstrzymuje się przed głosowaniem. Zaskoczeniem jest  wypowiedź Radnego Huberta Kowalewskiego .  Radny wyliczał potrzeby swojego okręgu wyborczego. Ciekawe co z tym zrobi? Mamy nadzieję ,że na dobry początek złoży wniosek do budżetu na 2018r. 


Geoportal regionalny - 11.12.2017 | 16:15

Uzyskanie decyzji, dostęp do map, planów zagospodarowania przestrzennego czy możliwość złożenia wniosku i uiszczenia opłaty. To tylko przykłady spraw, które będziemy mogli załatwić elektronicznie. Urząd Marszałkowski pracuje nad stworzeniem kompleksowego systemu e-usług, który obejmie nie tylko urząd i jego jednostki, ale także starostwa w całym regionie. W piątek 8 grudnia br. podpisane zostało w Szczecinie porozumienie pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim, które jest partnerem wiodącym oraz powiatami, które zaangażują się w projekt. Koszt całkowity to ponad 50 mln zł.- To projekt bardzo ambitny, ale i trudny, będący dużym wyzwaniem. Zintegruje systemy informatyczne dotyczące informacji przestrzennych, co ułatwi pracę administracji, ale przede wszystkim każdemu, kto jest zainteresowany ewidencją przestrzenną pozwoli w sposób łatwiejszy i komfortowy uzyskać tego typu dane. Jestem pewien, że dzięki temu zarówno Urząd Marszałkowski, jak i inne jednostki będą bardziej przystępne i przyjazne dla mieszkańców Pomorza Zachodniego -  podkreślał marszałek Olgierd Geblewicz. Podpisy pod dokumentem złożyli marszałek Olgierd Geblewicz, członek zarządu Ryszard Mićko i starostowie powiatów oraz prezydenci miast na prawach powiatów. W piątek podpisy złożyli przedstawiciele Szczecina, Koszalina oraz powiatów: białogardzkiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, polickiego, pyrzyckiego i wałeckiego. Dzień wcześniej porozumienie podpisał starosta powiatu szczecineckiego. Kolejne podpisy będą uzupełniane w najbliższym czasie. Swoje zaangażowanie w projekt zadeklarowały władze wszystkich powiatów regionu. Przedsięwzięcie zakłada zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do uruchomienia e-usług umożliwiających obsługę mieszkańców i przedsiębiorców Pomorza Zachodniego w zakresie spraw dotyczących procedur administracyjnych związanych z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną. Oznacza to dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów i wielu innych zbiorów za pośrednictwem komputera. Nie ruszając się z domu załatwimy część spraw w Urzędzie Marszałkowskim i starostwach powiatowych, przede wszystkim związanych z geodezją i kartografią. Mogą to być m.in. decyzje wydawane przez Wydział Ochrony Środowiska, ale też sprawy prowadzone przez Wydział Inwestycji i Nieruchomości, Rolnictwa i Rybactwa (np. zgłaszanie produktów tradycyjnych itp.) czy Biuro Geodezji. Podobnie rzecz ma się z jednostkami województwa. Geoportal regionalny obejmie Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie (np. zajęcie pasa drogowego - imprezy, wyścigi, przemarsze) i Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej. Starostwa powiatowe, które zaangażowały się w projekt będą mogły zaoferować wiele usług w formie elektronicznej. To choćby wydanie wypisu z ewidencji gruntów i budynków z możliwością opłacenia on-line. - Będziemy mogli zaoferować mieszkańcom konkretne ułatwienia. Uzyskanie dokumentów, które teraz wymagają od nas czasu, po które często trzeba wiele razy pójść do urzędu. Zrobimy to w domu, także będziemy mogli zapłacić - tłumaczył  członek zarządu województwa Ryszard Mićko. Projekt zakłada również cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych w powiatowych ośrodkach geodezji i kartografii w województwie. To także modernizacja i dostosowanie istniejących baz danych, a także tworzenie danych przestrzennych wchodzących w skład państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, między innymi: Bazy Danych Obiektów Topograficznych 500 (BDOT500), Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB), Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu (GESUT), Bazy Danych Szczegółowej Osnowy Geodezyjnej (BDSOG) oraz innych danych o charakterze przestrzennym. To olbrzymie ułatwienia we współpracy między jednostkami administracji. Mówił o tym prezydent Koszalina Piotr Jedliński  - Obecnie są problemy z jednolitością danych. Każde starostwo ma swój geoportal, a tam są inne dane. Wymaga to wysiłku, aby się tego nauczyć. Tworzony geoportal regionalny zapewni ujednolicenie informacji. Każdy mieszkaniec województwa będzie miał to samo na ekranie. To wielkie ułatwienie dla osób projektujących, prowadzących firmy, ale i dla osób, które potrzebują takich danych dla celów prywatnych. Porozumienie między partnerami projektu, czyli województwem i powiatami, umożliwi złożenie wniosku do RPO. Kolejnym etapem będzie podpisanie umowy o dofinansowanie. Następnie województwo podpisze z każdym powiatem aneks regulujący szczegóły rzeczowe i finansowe. Kolejny krok to wyłonienie inżyniera kontraktu, przygotowanie dokumentacji przetargowej i wyłonienie wykonawców. Przewidywany termin zakończenia projektu to 2021 r. Projekt ?Budowa regionalnej infrastruktury informacji przestrzennej województwa zachodniopomorskiego? jest projektem systemowym województwa, realizowanym przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego. Środki unijne mogą pokryć nawet 85% wydatków, które szacowane są na ponad 50 mln zł.Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego 


Budżet 2018 budżetem niewykonanych zadań z lat poprzednich. - 11.12.2017 | 16:15

"Budżet 2018 jest budżetem niewykonanych zadań z lat poprzednich"  " Te zadania nie są prawdziwe do końca"- tak mniej więcej Radny Andrzej Wojciechowski ocenia przyszły budżet. 
reklama w ogłoszeniach

 
    
 


transakcje obsługuje:   dotpay