wyszukiwanie zaawansowane

Kategorie ogłoszeń


D O D A J   B O X 
Dziś jest: 24.04.2018 - Imieniny: - Ilość ogłoszeń w serwisie: 781 - Osób online: 13
szukaj
Szukana fraza:

Miejscowość     

Cena           oddo  
Gazeta Goleniowska

(goleniowska.com)


Wodowanie w Lubczynie - 24.04.2018 | 15:52

W ostatni piątek i sobotę na przystani żeglarskiej w Lubczynie odbyło się wodowanie jachtów żeglarskich i motorowych.


Pomógł w potrzebie - 24.04.2018 | 15:42

Nasi czytelnicy chwalą policjanta, który w minioną niedzielę, będąc po służbie, "zneutralizował" podchmielonego, agresywnie zachowującego się mężczyznę.


O rotmistrzu Pileckim i nie tylko - 24.04.2018 | 15:19

W sobotę na zaproszenie klubu "Gazety Polskiej" w Goleniowie gościł Tadeusz Płużański, historyk i publicysta związany z "Gazetą Polską" oraz autor kilku książek o żołnierzach wyklętych i Witoldzie Pileckim.


Narozrabiali pod okiem kamery - 24.04.2018 | 12:56

Goleniowska Straż Miejska poszukuje pięciu młodych ludzi, którzy w ubiegłym tygodniu wyładowali swoje emocje m.in. na znaku stojącym przy ul. Matejki.


Deart Goleniów 2018 - 24.04.2018 | 12:30

W ostatni weekend kwietnia odbędą się w Goleniowie mistrzostwa tańca sportowego.


Goleniów portal oficjalny

(goleniow.pl)


Na zjazd trochę poczekamy - 24.04.2018 | 14:52

Rowerzyści korzystający ze ścieżki rowerowej poprowadzonej po wale przeciwpowodziowym wzdłuż brzegu jeziora Dąbie na razie nie mogą zjechać z niej w samej Lubczynie. Ze ścieżki należy zjechać przy stacji pomp i do Lubczyny jechać szosą. Oznakowanie jest wyraźne. Ścieżka jest inwestycją województwa zachodniopomorskiego, prowadzoną bez udziału Gminy Goleniów. Formalnie – wciąż jest placem budowy. Ścieżka została doprowadzona do ogrodzenia lubczyńskiej mariny, ale nie wykonano jeszcze zjazdu ze ścieżki w ulicę Żeglarską. Zjazd zostanie wykonany, ale procedura jest póki co na etapie przygotowywania dokumentów potrzebnych do wykonania projektu. Budowa zjazdu będzie wymagała przesunięcia ogrodzenia mariny, a wcześniej przestawienia w inne miejsce domków kempingowych. Przygotowanie dokumentacji i wykonanie zjazdu leży w gestii władz województwa. Nie należy się tego spodziewać przed wakacjami.


Próbny alarm - 24.04.2018 | 11:01

W środę, 25 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00 – 15.00 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych na terenie miasta Goleniów. Włączanie syren alarmowych będzie miało charakter ćwiczebny ( techniczny) i nie jest związane z wystąpieniem zagrożenia.  


XLII sesja Rady Miejskiej - 23.04.2018 | 12:24

W środę, 25 kwietnia o godzinie 11.00 rozpocznie się kolejna, XLII Sesja Rady Miejskiej w Goleniowie. W programie jest m.in. rozpatrzenie sprawozdań dotyczących profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkotykowych, sprawozdań z działalności i sprawozdań finansowych Goleniowskiego Domu Kultury, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Omówiony zostanie harmonogram zadań inwestycyjnych przyjętych na ten rok, podjęte zostaną też uchwały w sprawie ścieżki pieszo-rowerowej w Czarnej Łące, podziału Gminy Goleniów na obwody głosowania oraz w sprawie podwyższenia kapitału GTBS. Szczegółowy program sesji podany jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie. Obrady są jawne i może je obserwować każda zainteresowana osoba.


Koniec drogi na skróty - 23.04.2018 | 12:22

Firma IKEA Industry poinformowała o zamiarze ogrodzenia swojej działki. Skutkiem będzie dłuższa droga do pracy części pracowników goleniowskiego zakładu. Chodzi o działki nr 500/7 i 500/8, na których znajduje się plac manewrowy przed bramą zakładu. Część pracowników IKEA korzysta ze skrótu przez teren garaży i działkę zarządzaną przez OSiR, prowadzącego bezpośrednio na plac manewrowy. Po wybudowaniu ogrodzenia będą musieli obchodzić zespół boisk, co nieco wydłuży drogę do i z pracy.


Zmiany w organizacji ruchu 2 maja - 23.04.2018 | 09:17

Informujemy, że w związku z odbywającymi się w Goleniowie Archidiecezjalnymi Dniami Młodych w dniu 2 maja 2018 r. wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym. W godz. 15:00-18:00 parking przed UGiM będzie zamknięty dla ruchu. Podczas Marszu Biało-Czerwonego wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. W godz. 20:00-24:00 ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Kościuszki będzie zamknięta dla ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.


Goleniów net

(goleniow.net.pl)


Składowanie gabarytów - 24.04.2018 | 18:38

Szanowni Państwo!     Zastanawiacie się pewno, co znaczy ten zagadkowy tytuł. Jak można składować wymiary? Można, jeśli ma się solidne podstawy biurokratyczne wyniesione jeszcze z PRL-u. W naszym osiedlu wisi na ogrodzeniu okalającym pustą przestrzeń tabliczka z zakazem ?składowania gabarytów?. Ta szczelnie ogrodzona przestrzeń, jest właśnie miejscem przeznaczonym na te ?gabaryty?, przez co administracja rozumie odpady o pokaźnych rozmiarach przekraczające gabaryty, albo kubaturę pospolitych śmieci. Zdawać by się mogło, że skoro jest specjalne miejsce przeznaczone na duże, niepotrzebne przedmioty, to po co je porzucać w pobliżu? A no właśnie, żeby skorzystać z możliwości wyrzucenia ?gabarytów?, trzeba pofatygować się do gospodarza po klucz! Taki prosty fortel zapewnia pustą przestrzeń przeznaczoną na owe ?gabaryty?, które walają się wokół.    Czy w tym szaleństwie jest metoda? W pewnym sensie. Kiedyś tak się zdarzyło, że Mediolan tonął w śmieciach i wbrew pozorom, nie był to strajk śmieciarzy, a wygrany przetarg na wywóz śmieci przez mafię! Mafia włoska, czy polska, tak właśnie ma, że wygrywa przetargi, inkasuje forsę i dalej nic nie robi, bo kto jej podskoczy!?Nie wiem, kto w Polsce wygrał przetarg na wywóz odpadów komunalnych, ale spójrzmy jak to działa. Na początku transformacji, kiedy wydawało się, że zaczyna się okres normalności, śmieci były segregowane i jako surowce wtórne wracały (lub miały wracać) do recyklingu. Później okazało się, że Polska może być doskonałym miejscem składowania odpadów toksycznych i wszelkich innych, dla Niemców, oraz pozostałych krajów unijnych. Przestano więc udawać, że istnieje jakaś sensowna polityka w tym zakresie. Ale na tym nie koniec śmieciowego biznesu. Za niesegregowanie śmieci Unia może nakładać na Polskę kary. My, mieszkańcy już te kary płacimy w czynszu, co jest wyraźnie zaznaczone!Jakby tego było mało, każdego dnia marnujemy tony surowców, nie licząc potencjalnej darmowej pracy milionów mieszkańców, którzy chętnie segregowaliby odpady przed ich wyrzuceniem! Czy na pewno stać nas na takie marnotrawstwo? Pozdrawiam i do następnej soboty Małgorzata ToddArchiwalne edycje biuletynuAudio: Facebook | YouTube | MediaFire


Uwaga mieszkańcy Goleniowa. Jutro zawyją syreny - 24.04.2018 | 18:38

 Zgodnie z Zarządzeniem Nr 102/2018 Burmistrza Gminy Goleniów z dnia 24 kwietnia 2018 r. w dniu 25 kwietnia 2018 roku w godzinach 11.00 - 15.00 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych na terenie miasta Goleniów.Włączanie syren alarmowych będzie miało charakter ćwiczebny i nie jest związane z wystąpieniem zagrożenia.


Goleniów W Okresie Chrystianizacji Pomorza - Wykład W Żółtym Domku - 24.04.2018 | 18:38

Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej zaprasza na wykład "Goleniów w okresie chrystianizacji Pomorza", który wygłosi dr Zbigniew Stanuch w czwartek, 26 kwietnia o godz . 18 .00 w Żółtym Domku.Wstęp wolny.


I co dalej? - 24.04.2018 | 18:38

Pod koniec roku 2017 Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), Departament Postępowań Kontrolnych przesłało do Rady Miejskiej pismo o rozpatrzenie zgłoszenia licznych nieprawidłowości i nadużyć w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Jednocześnie Biuro poprosiło o udzielenie informacji o sposobie załatwienia sprawy.Kodeks postępowania administracyjnego mówi, iż organy administracji publicznej (w tym organy jednostki samorządu terytorialnego) obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowane - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.Czas mijał, Przewodniczący i Rada Miejska, jako organ kolegialny, milczeli do 13 lutego br. W tym dniu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, na której miano przegłosować uchwałę w sprawie złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników PGK Sp. z o.o.. Po dość burzliwej dyskusji jeden z wnioskodawców sam doszedł do wniosku, iż nie można zgłaszać do prokuratury zawiadomienia mając w ręku dowód w postaci anonimu. Kto jest ciekawy jak przebiegały obrady, odsyłam do protokołu z Sesji - Podsumowując  - Rada przekazała pismo CBA do burmistrza Gminy Goleniów, celem ustosunkowania się co do treści zawartych w tym piśmie.Czas płynął. Mijały dni, mijały tygodnie a informacji zwrotnej od burmistrza nie było. Tymczasem na marcowej sesji jeden z radnych zawnioskował o przekazanie informacji co się zadziało od lutego w wyżej opisanej sprawie. Odpowiedź nie napawa optymizmem. Czas biegnie, terminy się kończą, a na kluczowe pytania odpowiedzi brak, gdyż na rozpisane i ogłoszone postępowania ofertowe zmierzające do wyłonienia podmiotu do przeprowadzenia audytu w Spółce - nie wpłynęła żadna oferta. Rozpoznano jednak rynek audytowy i ustalono, że firmy audytowe do końca maja mają zamknięte portfele zleceń (badania bilansów).Radzie kończy się czas na udzielenie odpowiedzi dla CBA, a informację od burmistrza otrzymał tylko jeden radny - .Czy na najbliższej Sesji zaprezentowane zostanie oficjalne stanowisko burmistrza w sprawie "nieprawidłowości" wymienionych w piśmie CBA? Czy, a jeżeli tak to... jaki ruch wykona CBA, jeżeli Rada zdecyduje się przewlekać sprawę, można rzec, w nieskończoność?Do zakończenia kadencji Rady jest coraz bliżej. Jak się uda to wszystko rozejdzie się po kościach, a wtedy będzie po sprawie.(red.)


Jaka woda zdrowia doda? - Program dla szkół - 24.04.2018 | 18:38

Woda jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Nasze ciało w 60-70% procentach właśnie się z niej składa. Jest niezbędnym elementem potrzebnym do przeprowadzenia większości procesów zachodzących w organizmie człowieka m.in. w procesach przemiany materii, regulacji temperatury ciała, transportu składników odżywczych, usuwaniu produktów czy przemiany materii. Dlatego tak ważne jest, żeby była integralnym elementem naszej codziennej diety.Wg Światowej Organizacja Zdrowia dzienne spożycie wody powinno kształtować się na poziomie 30 ml na każdy kilogram ciała, czyli średnio od 2 do 2,5 litrów. Należy jednak pamiętać, że zapotrzebowanie na wodę jest bardzo zmienne i jest uzależnione od stanu zdrowia (np. w kamicy nerkowej zalecane jest spożywanie większej ilości płynów), wieku, płci, rodzaju stosowanej diety (np. duża podaż błonnika prowadzi do większej utraty wody), temperatury oraz wilgotności otoczenia, poziomu aktywności fizycznej, wysokości n.p.m., a także okresu ciąży czy laktacji. Jaką wodę wybrać podpowiada dietetyk, Łukasz Sieńczewski, ekspert programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii.Mineralna czy źródlana?Półki sklepowe uginają się pod różnymi rodzajami wód. Często gubimy się w ich ofercie i wybieramy ją intuicyjnie. Warto jednak wiedzieć co pijemy, żeby sobie nie zaszkodzić. Najczęściej spotykanym podziałem wód jest podział na naturalną wodę źródlaną, naturalną wodę mineralną oraz wodę stołową - tłumaczy Łukasz Sieńczewski. Woda źródlana i woda mineralna wydobywane są z naturalnych, pierwotnie czystych podziemnych źródeł. Woda mineralna zawiera więcej cennych składników mineralnych (powyżej 500 ml/l) takich jak: magnez, sód, wapń czy żelazo. Dlatego polecana jest osobom, które mają zwiększone zapotrzebowanie na te substancje m.in. uprawiającym sport czy cierpiącym na dolegliwości żołądkowe. Przy wyborze wody mineralnej należy zwrócić uwagę na jej skład i uwzględnić indywidualne potrzeby własnego organizmu.Woda źródlana zawiera maksymalnie 500 mg/l składników mineralnych, dzięki czemu łagodniej oddziałuje na organizm. Można ją pić bez większych ograniczeń. Jest także polecana dla dzieci. Woda stołowa to mieszanka naturalnej wody źródlanej z niektórymi składnikami mineralnymi. Są zazwyczaj znacznie uboższe w ważne dla zdrowia składniki. Kupując wodę powinniśmy starać się jak najczęściej sięgać po tę w butelkach szklanych, które w przeciwieństwie do opakowań plastikowych nie wydzielają substancji potencjalnie szkodliwych dla naszego zdrowia. Jeśli wybierzemy natomiast wodę w butelkach plastikowych starajmy się nie poddawać ich ekspozycji na promienie słoneczne oraz wysoką temperaturę, gdyż wpływa to na zwiększenie migracji substancji z opakowania do wody.Woda z kranu - pić czy nie pić?Woda płynąca z kranu podobnie jak woda mineralna czy źródlana pochodzi ze źródeł naturalnych, natomiast podlega ona innych procesom oczyszczania zanim trafi do sieci wodociągowej. Do dezynfekcji wody w instalacjach wodociągowych obecnie najczęściej stosuje się chlor, który wielu ekspertów ocenia jako substancję, mogącą mieć potencjalnie szkodliwy wpływ na niektóre osoby. Ponadto, jej jakość może różnić się w zależności od miejscowości, na co ma wpływ ma stan instalacji wodnej w danym mieści. Im starsze rury, tym jakoś wody może być gorsza. W związku z tym eksperci zalecają, aby kobiety w ciąży oraz karmiące, dzieci, osoby w podeszłym wieku, a także te z obniżoną odpornością wykluczyły lub przynajmniej znacznie ograniczyły spożywanie wody z tego źródła. Jeżeli masz wątpliwości co do jakości, wody w swoim kranie, poddaj ją dodatkowej filtracji przy użyciu filtrów węglowych, które wykazują się dużą skutecznością w eliminacji substancji potencjalnie szkodliwych, jednocześnie nie wpływając na znaczną redukcję składników mineralnych. Woda to jeden z tematów poruszanych w ramach V edycji programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii.PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII - edukacja i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowychTrwa V edycja Porcji Pozytywnej Energii - programu edukacyjnego zainicjowanego przez markę Crispy Natural. Jego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Wraz z naszymi ekspertami - dietetykami dr Patrycją Szachtą i Łukaszem Sieńczewskim oraz blogerką kulinarną Eweliną Brodnicką odkrywamy przed najmłodszymi tajniki zdrowego odżywiania, ale także opowiadamy o tym jaki wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu ma mikroflora jelitowa. Do udziału w najnowszej edycji zapraszamy przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych z klas 1-6. Po zarejestrowaniu się na stronie nauczyciele otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych, dostosowanych do grup wiekowych, które zostały przygotowane dla niech we współpracy ze specjalistami. Każdy uczestnik programu otrzyma także książkę kucharską pełną przepisów dla najmłodszych, zachęcających do spożywania warzyw i owoców oraz do wspólnego gotowania z rodzicami.Porcja rywalizacjiCzęścią programu jest konkurs polegający na przygotowaniu przez dzieci pracy na temat: ?Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne?. W tej edycji prace można przygotowywać w jednej z trzech technik: Film, Wydarzenie lub Wydarzenie typu Land Art. Następnie nauczyciele przesyłają zdjęcia lub film poprzez stronę internetową programu. Na najciekawsze wystawy czekają atrakcyjne nagrody. 6 placówek zostanie nagrodzonych grantami o wartości 2.000 zł. Dla nauczycieli oraz uczniów przygotowaliśmy vouchery na zakup sprzętu sportowego w sklepach Decathlon.Informacje o programiePORCJA POZYTYWNEJ ENERGII to program, organizowany od 2013 roku, skierowany do dzieci i nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorem programu jest firma Crispy Natural, produkująca smaczne, chrupiące chipsy z polskich jabłek, truskawek, pomidorów, marchwi, buraków czy topinamburu. Partnerem głównym V edycji Porcji Pozytywnej Energii została znana i lubiana przez wszystkich marka Disney. Disney od wielu lat zaangażowany jest w promocję zdrowego stylu życia poprzez zabawę, edukację i wykorzystanie ulubionych postaci z filmów, dzięki którym całe rodziny inspirowane są do zdrowych wyborów. Patronat honorowy nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka. Pozostali patroni to: Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz czasopisma: Baby Junior, Twój Junior, Mały Uczeń, Życie Szkoły, Wychowanie w Przedszkolu, Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne. Partnerem akcji jest Foods by Ann - marka Anny Lewandowskiej, która jest producentem zdrowych batoników bez dodatku cukru, opartych wyłącznie na naturalnych składnikach. Więcej informacji na temat warunków udziału w programie i konkursie dostępnych jest na stronie oraz na fanpage na Facebooku ?PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII?
reklama w ogłoszeniach

 
    
 


transakcje obsługuje:   dotpay