wyszukiwanie zaawansowane

Kategorie ogłoszeń


D O D A J   B O X 
Dziś jest: 24.07.2019 - Imieniny: - Ilość ogłoszeń w serwisie: 994 - Osób online: 9
szukaj
Szukana fraza:

Miejscowość     

Cena           oddo  
Gazeta Goleniowska

(goleniowska.com)


Pijany kierowca w areszcie - 23.07.2019 | 14:56

Na 3 miesiące trafił do aresztu kierowca, który po spożyciu znacznej ilości alkoholu spowodował śmiertleny wypadek pod Goleniowem.


Zakaz kąpieli - 22.07.2019 | 13:43

STEPNICA. To w środku lata zła informacja - od piątku nie można korzystać z kąpieli wodnych w Stepnicy. Powód - intensywne kwitnienie wody oraz obecność sinic.


- 21.07.2019 | 23:20

Na stworzenie własnych, ale w całości finansowanych z budżetu gminy kanałów informacyjnych burmistrz...


Sprzęt dla Faktów - 21.07.2019 | 23:07

Ponad 20 tysięcy złotych wydała gmina Goleniów na sprzęt audio-wizualny, który wykorzystywany jest do tworzenia gminnego serwisu video "Fakty Goleniów".


Karambol pod Goleniowem - 19.07.2019 | 14:42

Do zderzenia pięciu pojazdów doszło dzisiaj na drodze S3 w pobliżu Goleniowa.


Goleniów portal oficjalny

(goleniow.pl)


Zmiana w regulaminie "Taxi dla seniora" - 22.07.2019 | 09:53

Usługa iTaxi będzie bardziej dostępna. Zamiast "dwa razy w miesiącu" z usługi  można będzie skorzystać "25 razy przez okres trwania projektu". Zmiana pozwoli lepiej dostosować usługę do potrzeb seniorów, którzy od teraz mogą sami decydować, w których miesiącach roku chcą jeździć częściej do urzędu, lekarza specjalisty lub na cmentarz. Jeden przejazd oznacza podróż do miejsca docelowego co oznacza, że powrót liczony jest jako kolejny przejazd. Z projektu mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy miasta i gminy Goleniów, którzy ukończyli 70. rok życia, zwłaszcza osoby samotne, o niskich dochodach, przewlekle chore i/lub niepełnosprawne. Regulamin korzystania z projektu "Taxi dla seniora" jest dostępny na naszej stronie.


Wybory do Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej zakończone - 16.07.2019 | 13:54

Komisja Okręgowa Nr 1/Go w Goleniowie informuje, że na podstawie § 14 pkt 3 uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. oraz uchwały nr 1 Komisji Okręgowej Nr 1/Go w Goleniowie z dnia 12 lipca 2019 r. obsadzony został mandat na członka Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej bez przeprowadzenia głosowania ustalonego na dzień 28 lipca 2019 roku.Okręgowa Komisja Wyborcza nr 1/Go w Goleniowie podjęła Uchwałę o obsadzeniu mandatu bez przeprowadzenia głosowania, gdyż w terminie do 05.07.2019 roku i dodatkowym terminie do 11.07.2019 roku zarejestrowano 1 kandydata, co oznacza, że liczba zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych kandydatów jest równa lub mniejsza liczbie mandatów do obsadzenia.W dwumandatowym Okręgu Wyborczym nr 1/Go w Goleniowie członkiem Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Goleniów został pan Andrzej Szmuc. Obwieszczenie Komisji Okręgowej w Goleniowie o obsadzeniu mandatu jest dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM w Goleniowie.


Bezpłatna mammografia w sierpniu 2019 - 16.07.2019 | 11:40

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne. W roku 2019 r. LUX MED kontynuuje program bezpłatnych badań mammograficznych. Badania sierpniowe odbędą się 29 sierpnia 2019 w godzinach od 9.00 do 16.00 na parkingu przy stadionie od strony gimnazjum, ul. Norwida. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50–69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.


Podwójne złoto i brąz - 16.07.2019 | 09:05

Miniony tydzień dostarczył nam wielu wrażeń sportowych.  W środę, 10 lipca dotarły do nas rewelacyjne wiadomości o złotym medalu Julity Manieckiej na 1500 m zdobytym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu i złotym medalu Michała Rozmysa zdobytym na 1500 m podczas Letniej Uniwersjady w Neapolu. W piątek, 12 lipca sportowe emocje podkręciła Julia Stężalska z UKS Barnim Goleniów, która wywalczyła brązowy medal na 800 m na Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!


Informacja dla pracowników Baltic Spinning - 15.07.2019 | 10:55

Informujemy, że punkt konsultacyjny w Centrum Aktywności Lokalnej dla pracowników firmy Baltic Spinning zakończył działalność. Informacje na temat ZUS są nadal udzielane w pok. 210 oraz pod nr tel. 91 4698 275 i 91 4698 276, a Powiatowy Urząd Pracy nadal świadczy porady w zakresie poradnictwa pracy.


Goleniów net

(goleniow.net.pl)


Egzekutor szaleje - 24.07.2019 | 12:53

Uwaga kierowcy i mieszkańcy Goleniowa.Obok bloków które mieszczą się w kwadracie ulic Puszkina, Szkolna , Witosa, Pocztowa i Konstytucji 3-go Maja, grasuje jakiś chyba psychopata, który mści się na samochodach, które ich właściciele zaparkują na parkingach przyległych w sposób nieprawidłowy lub  kierowcy tych aut nie mieszkają w danym bloku. Z naszych informacji wiemy już o trzech osobach , którym ów egzekutor zniszczył bardzo ostrym narzędziem tak powlokę lakierniczą, że auta nadają się tylko do lakierowania. Straty w każdym wypadku są wielotysięczne. Całkiem niedawno zniszczył Forda, a parę dni temu Opla . Z naszych informacji wynika, że może być owym egzekutorem nieznany starszy mężczyzna. Prosimy o zwracanie baczniejszej uwagi i zostawianie włączonych kamerek na czuwaniu. Być może uda się złapać przestępcę.Osoby poszkodowane w podobny sposób prosimy o kontakt na tel. redakcji 795748343.Gdyby Państwo zauważyli coś podejrzanego, powiadamiajcie Policję.A.B.     


Odpowiedź GKRPA na informację o zdjęciu - 24.07.2019 | 12:53

Po ukazaniu się zdjęcia, o którym pisaliśmy, zwróciliśmy się do Przewodniczącego Mieczysława Bździuch Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goleniowie informując o tym fakcie. Poprosiliśmy również  o udzielenie informacji jakie zamierza podjąć kroki w tej sprawie? Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź, którą publikujemy w całości.  Pan Andrzej Bugajski   Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na zamieszczone zdjęcia na Profilu Roberta Krupowicza Burmistrza Gminy Goleniów. Jednocześnie pragnę poinformować Pana, że zakwestionowane zdjęcie zostało usunięte z ww. profilu, a osoby odpowiedzialne za jego prowadzenie zostały pouczone, że na profilu nie mogą być umieszczane zdjęcia, na których prezentowane są znaki towarowe napojów alkoholowych. Aby w przyszłości takie zdarzenia nie miały miejsca, osoby odpowiedzialne za prowadzenie oficjalnych profili społecznościowych czy to urzędu czy burmistrza, zostaną przeszkolone w zakresie uregulowań prawnych związanych z reklamą i promocją napojów alkoholowych.Jednocześnie informuję, że z ustawy o wychowaniu w trzeźwości nie wynika, że GKRPA ma podejmować interwencje w związku z reklamą. To zadanie jest przypisane strice do gmin a nie do gminnych komisji.Mieczysław BździuchGKRPA w Goleniowie  A.B.


GDDKiA O/Szczecin nie ma żadnych zaległości wobec firmy Energopol Szczecin S.A. - 24.07.2019 | 12:53

W odniesieniu do pojawiających się w mediach informacji o wiązaniu kłopotów finansowych firmy Energopol Szczecin S.A z rzekomym brakiem należnych płatności dla tego wykonawcy ze strony GDDKiA informujemy, iż GDDKiA O/Szczecin nie ma żadnych zaległości płatniczych wobec tego wykonawcy. Wszelkie zobowiązania są regulowane na bieżąco zgodnie z podpisanymi kontraktami. Od początku tego roku kwota wynagrodzenia dla wykonawcy sięgnęła 45 milionów złotych. Obecnie jednak obserwujemy niemal brak fakturowania ze strony firmy Energopol Szczecin, co jest związane z niewystarczającą mobilizacją i mocno ograniczonym zakresem robót. Oczekujemy od wykonawcy intensyfikacji prac i wywiązania się z terminów określonych w wezwaniach do poprawienia, które zostały wystosowane dla obwodnicy Wałcza w ciągu S10 i rozbudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo.Zaznaczamy, iż firma Energopol Szczecin od kilku miesięcy nie reguluje dużej ilości swoich zobowiązań wobec podwykonawców, przez co są stosowane płatności bezpośrednie przez Inwestora (GDDKiA). Kwoty wypłacone bezpośrednio przez GDDKiA podwykonawcom są następnie potrącane z wynagrodzenia firmy Energopol Szczecin. Dotychczas na kontraktach tego Wykonawcy wypłaciliśmy bezpośrednio ponad 25 milionów złotych, kolejne wnioski na kwotę około 21 mln złotych są rozpatrywane.Firma Energopol Szczecin S.A. złożyła na kontraktach realizowanych na zlecenie GDDKiA szereg roszczeń dotyczących głównie kwestii finansowych. Złożenie roszczenie nie oznacza jednak powstania obowiązku zapłaty po stronie inwestora. Roszczenia te są poddawane analizie przez zespoły Inżyniera Kontraktu. W wyniku tych analiz podejmowane są decyzje odnośnie uznania, uznania częściowego bądź odrzucenia poszczególnych roszczeń. Każda taka sprawa jest analizowana indywidualnie, w oparciu o przepisy powszechnie obowiązującego prawa oraz Warunki Kontraktu biorąc pod uwagę przedstawione przez wykonawcę dowody w odniesieniu do harmonogramu inwestycji. Dokumentacja wykonawcy dla wielu roszczeń jest niekompletna i wykonawca musi dokonać niezbędnych uzupełnień. GDDKiA dokłada wszelkich starań do jak najszybszego rozpatrywania roszczeń, sprawy te są omawiane na cyklicznych cotygodniowych spotkaniach z wykonawcą. Warto podkreślić, że w na tych kontraktach zasadne roszczenia były uznawane, i tak dla obwodnicy Wałcza w związku z koniecznymi zmianami w dokumentacji projektowej i warunkami pogodowymi Wykonawca otrzymał przedłużenie terminu o około rok i dodatkowe wynagrodzenie w kwocie około 10 mln złotych zgodnie z Warunkami Kontraktu.  Jednocześnie GDDKiA O/Szczecin zaznacza, że egzekwuje i będzie zgodnie z zawartymi kontraktami egzekwować wszelkie należności firmy Energopol Szczecin wobec Skarbu Państwa, w tym kary umowne.   Z poważaniem Mateusz Grzeszczuk  


Obraz Goleniowa okiem turysty. Szalet miejski - Planty - 24.07.2019 | 12:53

Przy przebudowie Plant wybudowano ekskluzywny miejski szalet (nota bene były zapowiedzi jego przeniesienia), którego pilnują dwie kamery: jedna turystyczna, druga to kamera monitoringu miejskiego. Początkowo, kiedy jeszcze toaleta na "Zielonym Rynku" była czynna do godz. 17-tej, utrzymaniem czystości w obu zajmowało się dwóch pracowników, którzy w swoich zadaniach mieli także utrzymanie czystości na terenie całego rynku. Po reorganizacji PGK pozostawiło jednego pracownika, nie zmniejszając zakresu zadań.Jaki mamy tego skutek, każdy odwiedzający płatny szalet na Plantach może na własne oczy zobaczyć i własny nos poczuć.Nie wiem jak Państwu ale nam taki obraz naszego miasta, widziany okiem turysty przez pryzmat miejskiego szaletu na Plantach, jakoś nie pasuje.Sytuacja, którą widać na zdjęciach trwa od dłuższego czasu, jednak nikt z osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy - nie reaguje.  To wnętrze toalety miejskiej na Plantach. Brud aż się klei, zepsuta szafka automatu do mycia, który podaje tylko zimną wodę, pojemnik na mydło suchy, a suszarka wydmuchuje tylko zimne powietrze, zdefektowany pojemnik na papier toaletowy, którego zresztą chronicznie brakuje, ręczników papierowych nie uświadczysz, uszkodzony przewijak, urwana klamka w okienku , opadłe drzwi wejściowe, a wszystko to spowija specyficzny fetor.   Taki oto widok stanowi wizytówkę naszego miasta.Gratulujemy osobom odpowiedzialnym poczucia humoru, a mieszkańcom i turystom współczujemy, kiedy są zmuszeni do skorzystania - za opłatą - z tej specyficznej "atrakcji".(red.)                 


Nowogardzcy policjanci uratowali życie rowerzyście - 24.07.2019 | 12:53

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogardzie, sierż. sztab. Andrzej Gaczkowski i post. Szymon Karczewski, w trakcie patrolu zauważyli grupkę uczestników wyścigu rowerowego, którzy wskazali policjantom leżącego na ziemi rowerzystę. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą. Dzięki sprawnie przeprowadzonej resuscytacji mężczyzna przeżył.Przed godz. 13:00 funkcjonariusze nowogardzkiej jednostki Policji, w trakcie patrolu drogi pomiędzy miejscowościami Ostrzyca - Wierzbięcin, zauważyli grupę rowerzystów, którzy wskazali im mężczyznę, który spadł z roweru i stracił przytomność. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali leżącego mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Mundurowi od razu rozpoczeli resuscytację krążeniowo-oddechową mężczyzny. O zdarzeniu poinformowali również dyżurnego Komisariatu Policji w Nowogardzie, który wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe.Policjanci prowadzili czynonści ratunkowe do przybycia załogi karetki pogotowia, które przejęło poszkodowanego i niezwłocznie przewiozło go do szpitala. Dzięki szybkiej pomocy i zdecydowanemu działaniu nowogardzkich policjantów, 71-letni mieszkaniec Szczecina odzyskał funkcje życiowe i trafił pod opiekę lekarzy.Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogardzie, swoją postawą, po raz kolejny udowodnili, że ich służba nie ogranicza się jedynie do zatrzymywania przestępców i karania piratów drogowych, lecz również potrafią skutecznie przeprowadzić doraźne akcje ratunkowe. 
reklama w ogłoszeniach

 
    
 


transakcje obsługuje:   dotpay