wyszukiwanie zaawansowane

Kategorie ogłoszeń


D O D A J   B O X 
Dziś jest: 19.02.2018 - Imieniny: - Ilość ogłoszeń w serwisie: 534 - Osób online: 12
szukaj
Szukana fraza:

Miejscowość     

Cena           oddo  
Gazeta Goleniowska

(goleniowska.com)


Dealer za kratkami - 19.02.2018 | 13:10

NOWOGARD. Skuteczna praca kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie doprowadziła do zatrzymania na terenie Nowogardu mężczyzny, który był w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.


Będzie nowa ulica? - 19.02.2018 | 12:36

Rozwiązania problemu, związanego z jeżdżącymi się tuż pod oknami ciężarówkami, doczekają się najprawdopodobniej mieszkańcy ul. Grenadierów w Goleniowie.


Droga znów przejezdna - 19.02.2018 | 11:42

NOWOGARD. Wznowiony został ruch drogowy na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Wołowiec i Boguszyce w gminie Nowogard.


Obkleili centrum - 19.02.2018 | 11:33

Zapewne dzisiaj w nocy ktoś na ulicach Szczecińskiej i Matejki (i nie tylko - red.) okleił znaki drogowe, rynny, wejścia do klatek schodowych, etc. ofertami udzielania kredytów - pisze jeden z naszych czytelników.


- 19.02.2018 | 01:29

Wszystko wskazuje na to, że Goleniów ma przed sobą chudszy okres. Chudszy nie dlatego, że nagle nast...


Goleniów portal oficjalny

(goleniow.pl)


70. rocznica ślubu! - 19.02.2018 | 10:45

W niedzielę państwo Irena i Henryk Walusiowie obchodzili siedemdziesiątą rocznicę wspólnego małżeńskiego życia. Ślub wzięli w  1948 roku! Na uroczysty, rodzinny obiad zaproszono burmistrza Roberta Krupowicza, który pogratulował jubilatom pięknej rocznicy i życzył im kolejnych lat wspólnego życia w radości i zdrowiu. {gal}aktualnosci/2018/02-19-walus-70lat{/gal}


Nowe samochody dla OSP Lubczyna - 19.02.2018 | 10:31

W ostatni piątek oficjalnie przekazano do użytku dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, które stanowią wyposażenie OSP Lubczyna. Wszystkie goleniowskie jednostki OSP wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego dysponują obecnie nowym, niezawodnym sprzętem. Zakupy samochodów były możliwe dzięki dobrej współpracy strażaków z kilkoma instytucjami. Na dwa wozy strażackie składały się władze województwa (środki Regionalnego Programu Operacyjnego województwa na lata 2014-2020), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Gmina Goleniów, Nadleśnictwo Kliniska, dużą część środków wyłożyli też strażacy (dotacja z KRSG oraz środki własne OSP Lubczyna). Zakup średniego i ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Lubczyna zamyka program modernizacji sprzętu goleniowskich jednostek OSP wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wcześniej nowe samochody otrzymały OSP Krępsko i Mosty.Burmistrz Robert Krupowicz na uroczystości przekazania samochodów zadeklarował, że doprowadzi do wyposażenia w nowy samochód OSP Rurzyca, która nie jest ujęta w KRSG. Jeszcze w tym roku, w ramach modernizacji ul. Lipowej w Lubczynie powinien też zostać przebudowany plac przed lubczyńską remizą. Jak ten remont jest potrzebny – pokazują zdjęcia. {gal}aktualnosci/2018/02-19-osp{/gal}


W sprawie lamp w Żółwiej Błoci - 15.02.2018 | 14:13

W czwartek w Urzędzie Gminy i Miasta odbyło się spotkanie dotyczące m.in. oświetlenia we wsi Żółwia Błoć. Uczestniczyli w nim pani Teresa Jancelewicz (sołtys wsi Żółwia Błoć), dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych w starostwie Bogusław Zaborowski, przedstawiciel firmy ENEA Oświetlenie, projektujący oświetlenie Leon Zuń oraz pracownicy Wydziału Gospodarki Gminnej UGiM w Goleniowie. Pani sołtys usłyszała informację, że starostwo zleciło projekt przebudowy drogi prowadzącej przez Żółwią Błoć i Niewiadowo do Łoźnicy. W zakres projektu wchodzi modernizacja oświetlenia we wsi Żółwia Błoć, w tym budowa oświetlenia odcinka drogi przy wjeździe do wsi od strony Goleniowa. Prace projektowe potrwają jeszcze kilka miesięcy, a po zatwierdzeniu dokumentacji będzie możliwy montaż oświetlenia na odcinku drogi dziś rzeczywiście tonącym w ciemnościach. Prawdopodobnie stanie się to w roku 2019.


Przekażą donos burmistrzowi - 14.02.2018 | 12:17

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie zdecydowano, by anonim mówiący o rzekomych nadużyciach w PGK przekazać burmistrzowi. Ma się on ustosunkować do treści donosu. Pierwotny projekt uchwały przewidywał przekazanie do prokuratury anonimu przesłanego Radzie Miejskiej przez CBA. W trakcie trwającej około półtorej godziny dyskusji padały pomysły, by donos odesłać do CBA (Rada Miejska nie jest organem właściwym do zajmowania się anonimowymi donosami) lub by zajęła się nim Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. Ostatecznie, na wniosek radnego Krzysztofa Zajki, rada przegłosowała przekazanie pisma burmistrzowi „celem ustosunkowania się co do treści zawartych w tym piśmie”.Burmistrz Robert Krupowicz już na początku stycznia polecił radzie nadzorczej spółki PGK podjęcie działań kontrolnych. Przekazanie mu donosu przez Radę Miejską pozwoli na sprecyzowanie zakresu kontroli. Rada Miejska otrzyma informację o jej wynikach. Pod koniec grudnia CBA przesłało „Radzie Gminy Goleniów” (organ nieistniejący) anonimowy donos mówiący o rzekomych nadużyciach w PGK. Burmistrz Gminy Goleniów otrzymał jedynie informację, że takie pismo wpływa do Rady Miejskiej, ale nie otrzymał jego kopii. Dopiero we wtorek Rada Miejska zdecydowała, by przekazać burmistrzowi ów „dokument”.


Będą kontrole, więc... - 14.02.2018 | 12:13

Od marca dwa razy w tygodniu będą prowadzone kontrole tirów wjeżdżających do centrum miasta. Prowadzić je będą wspólnie policjanci i strażnicy miejscy. O zakazie wjazdu ciężarówek do centrum miasta informują znaki drogowe. Zakaz jest notorycznie naruszany przez kierowców skracających sobie drogę. Ciężarówki blokują ulice i powodują liczne zniszczenia. Z inicjatywy policji od marca będą prowadzone intensywniejsze kontrole na ulicach Goleniowa. Wspólne patrole policjantów z „drogówki” i strażników będą się kończyć zatrzymaniem sprawców, mandatem i punktami karnymi, a jeśli kierowca nie będzie chciał uznać swojej winy – wnioskiem do sądu. Mandat w tym przypadku to 500 zł, sąd może ukarać grzywną do 5 tys. zł. Uprzedzamy o planowanych kontrolach dwa tygodnie wcześniej, by informacja o nich dotarła do wszystkich kierowców naruszających zakaz wjazdu do centrum miasta. Celem kontroli nie jest wystawienie jak największej liczby mandatów, ale zniechęcenie kierowców do łamania prawa. Do firm, które działają we wschodniej części miasta można wygodnie dojechać „obwodnicą wschodnią” i ulicą Maszewską.


Goleniów net

(goleniow.net.pl)


Nie jesteśmy od tego aby tylko karać, rozszerzamy profilaktykę... - 20.02.2018 | 00:09

"Nie jesteśmy od tego aby tylko karać, rozszerzamy profilaktykę chcemy współpracować i edukować. " - tak mniej więcej można streścić w skrócie słowa Pana mgr Marka Frydrycha Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (PPIS) w Goleniowie  oraz Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z wywiadu którego nam udzielił. Rozmowa interesująca, szeroka, z której możemy się dowiedzieć o wielu nowych przedsięwzięciach Stacji ale i nie tylko. Mowa tez jest o tym czy mogli będziemy ponownie kupować na straganach mleko i sery oraz inne produkty bezpośrednio od rolnika. O szeroko rozumianej profilaktyce, oraz o tym dlaczego warto stacji współpracować z przedsiębiorcami niż ich karać.Serdecznie zapraszamy


16.02.2018r. Szczecin - Debata Samorządowa - Poseł Andrzej Maciejewski - 20.02.2018 | 00:09

16.02.2017r. w Szczecinie odbyła się debata pt. "Przebudowa administracji publicznej w Polsce w 20-tą rocznicę reformy samorządu terytorialnego w Polsce" z udziałem Dr Stanisława Tyszki - Wicemarszałka Sejmu Kukiz'15 i posła Andrzeja Maciejewskiego - Przewodniczącego Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego z KUKIZ'15Zapraszamy do wysłuchania tez wygłoszonych przez Posła Andrzeja Maciejewskiego dotyczących samorządu.Oto klika tez w skrócie.- Najważniejsi bohaterowie samorządów są mieszkańcy, a nie liderzy partyjni. Ludzie jako najważniejszy element samorządu.- Nadal nie jest dokończona reforma samorządowa.- Najważniejszą jednostką samorządu jest gmina, nie powiat ani samorząd województwa.- Bardzo ważną rzeczą jest to aby lokalna władza była otwarta, rozwija społeczność lokalną i nie boi się wójt czy burmistrz rozwoju społeczeństwa lokalnego, bo wielokrotnie samorządowcy są głównymi hamulcowymi swojej gminy. Bo boją się konkurencji, nowych radnych , nowych urzędników i lepiej wykształconych.


Pasztet w PGK - Czyli nadzwyczajna sesja RM w Goleniowie z CBA w tle - 20.02.2018 | 00:09

XXXIX nadzwyczajna sesja w dniu 13 lutego 2018 r.Projekt uchwały w sprawie złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w GoleniowieRada Miejska w Goleniowie znalazła się nagle w nowej rzeczywistości. Radni otrzymali od CBA "gorącego ziemniaka", z którym nie umieją sobie poradzić.Po dłuższej przepychance jeden z autorów uchwały sam sobie odpowiedział dlaczego sprawy nie można przekazać do Prokuratury.Czy przyjęte na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej rozwiązanie jest słuszne? Czy radni wybrali prawidłową drogę? Czas pokaże. Po drugie - gdzie jest burmistrz Robert Krupowicz? Dlaczego nie był obecny na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej?  (red.)


Oręż absurdu - 20.02.2018 | 00:09

Szanowni Państwo!    Lider POlako POdobnej opozycji w dni parzyste jest za przyjmowaniem nachodźców i likwidacją IPN, a w dni nieparzyste - przeciwnie i nikogo to już nie dziwi, podobnie jak walka z ?dyktaturą kobiet? znanej feministki o nazwisku Szajbus, czy jakoś tak. Myszka Agresorka z nieporadnym bełkotem, to przy nich mały pikuś. Najdzielniejsza w tej sporej kupie jest niewątpliwie Róża Barbara Maria Tuman von Hochsztapler, przepraszam jeśli pomyliłam kolejność imion. To ona przyjęła na swoje arystokratyczne piersi  walkę z polskimi nazistami, których nikt prócz niej nie zauważa, no może z wyjątkiem pewnego unijnego dygnitarza.   A jak to wszystko ma się do prawdziwej polityki? Zacznijmy od podstaw. Określenie judeo-chrześcijanizm nie ma sensu, bo to niczym nieuprawnione łączenie sprzeczności. Sensu nabiera dopiero porównanie judaizmu z prawosławiem. Obydwie te religie mają niewątpliwą cechę wspólną, jaką jest pogarda dla prawdy.Żydzi komunizm wymyślili, a Rosjanie skwapliwie go wprowadzali w życie. Jedni i drudzy prawdę mają w tak głębokim poważaniu, że nikt już jej nie dostrzega. I tu jest pies pogrzebany!   Im bardziej przyzwyczajamy się do kłamstw wygłaszanych ex katedra, tym łatwiej oswajamy się, a potem bez udziału świadomości godzimy z oczywistymi bredniami. Na tym właśnie polega zabójcza broń absurdu. Pozdrawiam i do następnej soboty Małgorzata Todd


Rozmowy trudne, ale możliwe ... Kto broni interesu mieszkańca ? - 20.02.2018 | 00:09

Przedstawiamy Państwu zapowiedzianą kilka dni temu debatę z cyklu Rozmowy trudne, ale możliwe ...Kto broni interesu mieszkańca ?Pod takim tytułem Edward Życki zorganizował kolejną debatę jako portal nis.info.pl w dniu 7 lutego debata dotyczyła możliwości walki mieszkańców w swoim interesie z władzami lokalnymi, oraz możliwości rozwiązywania problemów lokalnych.Jako przykład do debaty użyto usilne wieloletnie próby, mieszkańców Żółwiej Błoci, którzy walczą o możliwość dostępu do czystej wody z instalacji wodociągowej. Debata objęła szersze inne konteksty, dyskusja jaka się toczyła jest godna polecenia zważywszy, że w debacie wzięła udział :Aleksandra Muszyńska - przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w Goleniowie,Wojciech Łebiński - szef Klubu Radnych Porozumienia 14 w Radzie Miejskiej oraz jednocześnie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Goleniowie i Dyrektor Wydziału Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskimoraz Paweł Gulbinowicz - radny Rady Powiatu, jednocześnie szef Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu i członek PSL w GoleniowieW trudnej i rzeczowej rozmowie , która toczyła się wokół tego tematu, niezaprzeczalnie widać było znajomość tematu wśród dyskutantów, należy podkreślić również bardzo celne uwagi Pani Przewodniczącej A. Muszyńskiej z PIS.Rozmowa była rejestrowana przez nasze kamery Tv Goleniów i wkrótce będzie można cały materiał obejrzeć i posłuchać na naszej stronie oraz nis.info.plO debacie można przeczytać na stronie http://nis.info.plAndrzej Bugajski
reklama w ogłoszeniach

 
    
 


transakcje obsługuje:   dotpay