wyszukiwanie zaawansowane

Kategorie ogłoszeń


D O D A J   B O X 
Dziś jest: 22.10.2017 - Imieniny: - Ilość ogłoszeń w serwisie: 1442 - Osób online: 13
szukaj
Szukana fraza:

Miejscowość     

Cena           oddo  
albion onlinereklama w ogłoszeniach
Gazeta Goleniowska

(goleniowska.com)


Zabrakło szybkiej reakcji - 20.10.2017 | 11:54

Z Kazimierzem Ziembą, przewodniczącym Rady Powiatu Goleniowskiego, rozmawiamy o tragicznycyh wydarzeniach w szpitalu i ich konsekwencjach.


Niepełnosprawność i życie - 20.10.2017 | 11:26

19 października w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury odbył się koncert zatytułowany ?Niepełnosprawność i życie?.


GWiK pod prądem - 19.10.2017 | 16:18

Spółka Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja odebrała dzisiaj swój pierwszy samochód z napędem elektrycznym. To prawdopodobnie jedyne auto tego typu, zarejestrowane w Gminie Goleniów.


Wypadek pod Imnem - 19.10.2017 | 15:46

Do poważnego wypadku doszło 16 października przed południem pod Goleniowem.


Asfaltują nową szóstkę - 19.10.2017 | 15:29

Na pierwszych odcinkach budowanej od wiosny drodze S6 układana jest już masa bitumiczna.


Goleniów portal oficjalny

(goleniow.pl)


Wojewoda odmówił - 20.10.2017 | 15:12

Wojewoda Zachodniopomorski nie uwzględnił argumentów, jakie Burmistrz Gminy Goleniów podał w odwołaniu od decyzji zezwalającej na budowę myjni samochodowej u zbiegu ulic Szkolnej i Partyzantów. Utrzymał w mocy pozwolenie na budowę. Burmistrz argumentował, że pozwolenie na budowę jest niezgodne z zapisami obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, a myjnia będzie oddziaływać również poza granicami działki, na której zostanie zbudowana. Wojewoda uznał, że pozwolenie na budowę nie narusza zapisów planu zagospodarowania przestrzennego. Stwierdził również, że z dokumentów przedstawionych przez inwestora oddziaływanie myjni będzie się mieścić w dopuszczalnych przepisami granicach. Z tego samego powodu odmówił dopuszczenia do postępowania mieszkańców pobliskich posesji, którzy taką chęć zgłosili. Burmistrz Robert Krupowicz zdecydował, że Gmina Goleniów złoży skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Prawdopodobnie złożą ją też zainteresowani mieszkańcy pobliskich domów, nie chcący mieć w sąsiedztwie całodobowej myjni samochodowej. Złożenie skargi nie ogranicza jednak prawa inwestora do podjęcia budowy myjni; decyzja o pozwoleniu na budowę jest już prawomocna.


Pierwszy elektryczny - 20.10.2017 | 10:24

W czwartek spółka Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja odebrała swój pierwszy samochód z napędem elektrycznym. Nissan należący do GWiK to pierwszy samochód tego typu zarejestrowany w powiecie goleniowskim. Auto zaprezentowano publicznie na parkingu przed UGiM. Każdy zainteresowany mógł wsiąść i udać się na krótką przejażdżkę. Samochód zewnętrznie nie różni się od tradycyjnych pojazdów. Różnicę widać po otwarciu maski: w przedziale silnikowym zamiast silnika spalinowego jest elektryczny zespół napędowy. Baterie napędzające samochód są ukryte pod siedzeniami, w żaden sposób nie ograniczają funkcjonalności pojazdu. Auto jest ciche, ma niezłą dynamikę jazdy.Akumulator ładuje się w pełni w ciągu 12 godzin przy użyciu zwykłego gniazda, ale z wykorzystaniem stacji szybkiego ładowania – jedynie 30 minut. Jedno ładowanie zapewnia przejechanie około 170 km. Koszt przejechania 100 km to około 6 zł. Samochód kosztował 120 tys. zł plus VAT. Wkrótce w samochód tego samego typu zostanie wyposażona Straż Miejska w Goleniowie.


Zmarł Władysław Rybarski - 20.10.2017 | 10:21

Dnia 17 października zmarł pan Władysław Rybarski, długoletni dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie, Zasłużony Mieszkaniec Gminy Goleniów. Pan Władysław Rybarski był człowiekiem bardzo zasłużonym dla goleniowskiej kultury, inicjatorem i organizatorem wielu ważnych wydarzeń. Zapamiętamy go jako osobę bardzo sympatyczną, ciepłą i wrażliwą. Dobrze zapisał się w pamięci mieszkańców Goleniowa.Pogrzeb Zmarłego odbędzie się 23 października na Cmentarzu Komunalnym w Goleniowie.


Remont w pokoju 115 UGiM - 18.10.2017 | 13:17

Burmistrz Gminy Goleniów informuje, że w związku z remontem, który rozpocznie się w piątek, 20 października o godz. 12:00 i potrwa do wtorku, 24 października 2017 r. pokój 115 Urzędu Gminy i Miasta będzie nieczynny. W ważnych sprawach informacje udzielane będą w pokoju 116. Za utrudnienia przepraszamy.


Maszewska po nowemu - 18.10.2017 | 13:06

Dobiega końca remont ulicy Maszewskiej. Pojawiają się głosy, że będzie zbyt wąska i niefunkcjonalna. Czy słusznie? Ulica Maszewska rzeczywiście będzie generalnie węższa niż dotąd. Trzeba jednak podkreślić, że jej parametry są zgodne z rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne. Ten dokument określa parametry dróg publicznych, w tym wymagane minimalne szerokości jezdni. Ulica Maszewska będzie odpowiadać wymogom rozporządzenia. Na odcinku od ronda łączącego ul. Maszewską i obwodnicę wschodnią do ul. Zakładowej jezdnia ma teraz szerokość 7 metrów. Od tego miejsca aż do łuku przy Zakładach Chemicznych będzie ma szerokość 6 metrów. Na łuku rozszerza się do 8 metrów, a w pobliżu przejazdu kolejowego następuje jej zwężenie do 6 metrów (bo taką szerokość ma jezdnia na samym przejeździe). Wzdłuż ulicy Maszewskiej powstała droga dla pieszych i rowerzystów, o łącznej szerokości 3,5 metra (2m ścieżki rowerowej, 1,5 m chodnika). Parametry drogi będą wystarczające do zapewnienia sprawnego, ale spokojnego ruchu samochodów. Największe natężenie ruchu dużych samochodów ciężarowych będzie występować na odcinku od ronda do ul. Zakładowej, stąd przyjęta szerokość 7m. Dalej powinny wjeżdżać wyłącznie ciężarówki jadące do firm położonych dalej. Na odcinku od Zakładów Chemicznych do przejazdu nie powinny się pojawiać inne ciężarówki, niż obsługujące zakłady IKEA oraz sklepy Lidl i Biedronka. Priorytetem było zapewnienie możliwości bezpiecznego poruszania się pieszym i rowerzystom. Konieczne było zmieszczenie w ograniczonej przestrzeni chodnika i ścieżki rowerowej o odpowiednich parametrach. Mimo to udało się zapewnić samochodom tyle miejsca, ile wynika ze wspomnianego na wstępie rozporządzenia. Warto przy tym zauważyć, że ulica Maszewska nie jest pierwszą, która została zwężona w trakcie przebudowy. Przed laty zwężono ulicę Szczecińską, węższa też jest ulica Konstytucji 3 Maja. Zwężenia wymusiły spokojniejszą (a więc i bezpieczniejszą) jazdę kierowców, spadła liczba kolizji i wypadków drogowych.


Goleniów net

(goleniow.net.pl)


Port Lotniczy Szczecin-Goleniów nie zwalnia tempa ! - 22.10.2017 | 16:20

Rekordowe trzy kwartały 2017 roku.W III kwartałach 2017 roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 436.803 pasażerów, co stanowi wzrost, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22,07 % stając się jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w PolsceRównież wrzesień okazał się najlepszym IX miesiącem w historii lotniska. Przez 30 dni września obsłużonych zostało 54.709 pasażerów poprawiając wynik z września 2016 roku o 25,52 %.Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników - powiedział Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. To między innymi:    rekordy popularności bije połączenie do Warszawy, gdzie dzięki coraz większej różnorodności połączeń oferowanych przez PLL LOT, liczba pasażerów tranzytowych zwiększyła się o ponad 120 %    codzienne połączenie do Warszawy oferuje RYANAIR    linia lotnicza WIZZ AIR, dostrzegając rosnący potencjał na trasach do Bergen, Stavanger oraz Oslo Torp, do ich obsługi przeznaczyła 230 miejscowego Airbusa A-321    Szczecin, jak i całe Województwo Zachodniopomorskie coraz częściej stają się miejscem krótkich, 3-4 dniowych wypadów turystycznych, co przekłada się na fakt, iż linie lotnicze Norwegian notują poziom wypełnienia miejsc znacznie przekraczający 90 %, z czego ponad połowę pasażerów stanowią turyści z Norwegii    w okresie letnim Szczecin, dzięki wydarzeniom o znaczeniu międzynarodowym (m.in. Zlot Żaglowców, Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn, Pekao Open) wielokrotnie przeżywał prawdziwy nalot turystów, których część korzystała z Portu Lotniczego Szczecin - Goleniów   Dodatkowo, dużym zainteresowaniem cieszyły się zagraniczne czartery turystyczne. Mieszkańcy naszego regionu chętne korzystają z wypoczynku na Krecie, Korfu, w Albanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie czy w Czarnogórze - dodał Krzysztof DomagalskiW całym 2017 roku, Port lotniczy Szczecin-Goleniów powinien obsłużyć około 585.000 pasażerów, poprawiając wynik z 2016 roku o ponad jedną czwartą.Również 2018 rok napawa optymizmem i pozwala przypuszczać, iż w przyszłym roku obsłużonych zostanie około 700.000 pasażerów. A to wszystko za sprawą:    uruchamianego od marca połączenia do Edynburga    zwiększeniu przez WIZZ AIR o 50 % częstotliwości na połączeniu do Oslo Torp    nowym kierunkom czarterów turystycznych: Rodos i Zakynthos z Itaką oraz Antalya z biurem podróży WEZYR     znacznym inwestycjom branży hotelarskiej (cztero i pięcio - gwiazdkowe hotele), realizowanych w pasie nadmorskim, przyciągającym coraz większą ilość turystów wykorzystujących samolot jako środek transportu        


DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY! - 22.10.2017 | 16:20

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.   Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy - Krzysztof Golonka,Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz ?Krzysztof Ignaczak.Pierwsza edycja Drużyny Energii obejmie zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez pięć miesięcy, od grudnia do kwietnia, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi pełen wyzwań sportowy turniej, sprawdzający umiejętności młodych zawodników. - Zdecydowaliśmy się wesprzeć ten projekt, bo jak żaden inny zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, jednocześnie wykorzystując możliwości nowoczesnej technologii - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu Energa SA - W dobie rozwoju technologicznego nie możemy obrażać się na to, że nasze dzieci chcą z tych nowinek korzystać. Jednocześnie musimy pamiętać, że aktywność fizyczna jest naturalną potrzebą każdego dziecka od najmłodszych lat, więc my, dorośli, powinniśmy o ten rozwój dbać. Chcemy, aby projekt Drużyna Energii był przede wszystkim wspaniałą zabawą i stał się ulubionym programem polskich dzieci - dodaje Daniel Obajtek. Jak przystąpić do zmagań?To proste! Po pierwsze należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie DruzynaEnergii.pl. Może to zrobić nauczyciel lub dyrektor szkoły. Aby wejść do programu, uczniowie muszą nagrać liczący nie więcej niż 120 sekund materiał wideo, w którym pokażą sportowy charakter swojej szkoły. Termin zgłoszeń mija 13 listopada. 100 szkół z najciekawszymi zgłoszeniami otrzyma zestawy strojów sportowych New Balance i weźmie udział w projekcie Drużyna Energii. - Jedną z misji naszej firmy jest edukacja najmłodszych w zakresie aktywności fizycznej, ale też dbanie o prawidłową dietę, właściwe nawadnianie i odżywianie. Dlatego wartością dodaną projektu Drużyna Energii z pewnością będzie możliwość edukacji dzieci również w tym zakresie. Dodatkowo wyjątkowi Ambasadorzy oraz dedykowane stroje sportowe z pewnością spodobają się młodzieży - dodał Robert Leszczyński, Dyrektor marketingu sportowego New Balance.To jednak dopiero początek gry!Na stronie internetowej www.DruzynaEnergii.pl raz w tygodniu ambasadorzy opublikują film z ćwiczeniami, które uczniowie będą musieli powtórzyć. Za każde wideo z zadaniem ?odrobionym? przez młodzież szkoła otrzyma punkty. Do najbardziej aktywnej w każdym miesiącu placówki przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi wyjątkowy konkurs. Punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika. Wśród konkurencji nie zabraknie widowiskowych strzałów w poprzeczkę czy perfekcyjnego podbijania piłki siatkowej. Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne. Drużyna Energii została objęta patronatem Instytutu Matki i Dziecka. Program startuje 17 października


Specjalnie dla Goleniow.net.pl wywiad ze współautorem UCHA PREZESA - 22.10.2017 | 16:20

Współtworzy ?Ucho Prezesa?, ale zawsze fascynowała go zbrodnia   Rozmowa Goleniow.net.pl z Przemysławem Borkowskim, członkiem Kabaretu Moralnego Niepokoju i autorem pełnokrwistego kryminału Zakładnik Od ponad 20 lat związany jest pan z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Pisarzem też nie jest pan od dzisiaj, a właśnie ukazała się pańska książka Zakładnik. Mówi się, że kryminał w Polsce przechodzi swego rodzaju renesans, a polscy autorzy wypychają z księgarskich półek autorów zagranicznych. Skąd pomysł na kryminał? Ulega pan ogólnym trendom czy Zakładnik planowany był wcześniej? Kryminał jest naturalnym zwieńczeniem rozwoju mojej pisarskiej działalności. Zawsze fascynowała mnie zbrodnia. Już kiedy pisałem wiersze w liceum, ktoś musiał w nich ginąć. W każdej mojej kolejnej książce był w jakiś sposób obecny wątek kryminalny. Moja poprzednia powieść Hotel Zaświat to już był prawie kryminał - z morderstwem, trupem, zagadką do rozwiązania. Tyle, że doprawione to było sporą dozą niesamowitości. Tym razem poszedłem po prostu o krok dalej. Postanowiłem napisać prawdziwy, pełnokrwisty, gatunkowy kryminał. Zresztą to nie było do końca tak, że założyłem sobie, że tak zrobię. U mnie powieść zawsze zaczyna się od pomysłu, którym zazwyczaj jest obraz jakiegoś wydarzenia. Tak było i tym razem. Wyobraziłem sobie mężczyznę wkraczającego z bronią do telewizyjnego studio w czasie porannego programu na żywo, który bierze zakładników, odczytuje bezsensowne oświadczenie, po czym strzela sobie w głowę. Nie dało się tego za bardzo rozwinąć w powieść obyczajową? Jest pan olsztynianinem z urodzenia, więc osadzenie akcji w tym mieście nie powinno dziwić, jednak zabieg ten jest ostatnio bardzo popularny. Ja pan sądzi, z czego to wynika? Z lokalnego patriotyzmu, sentymentu? U mnie na pewno z pewnego rodzaju tęsknoty. Mieszkam w Warszawie już dość długo i bardzo lubię to miasto, ale moja ojczyzna jest tam, na Warmii. To moje miejsce i moje krajobrazy. Nic więc dziwnego, że skoro sam nie mogę tam mieszkać, to pozwalam na to chociaż moim bohaterom. Poza tym akcja Zakładnika opiera się na wydarzeniu, które rozegrało się, gdy jeden z bohaterów chodził do liceum. Ja do liceum chodziłem w Olsztynie. Opisałem więc swoje liceum, swoich kolegów i swoje ówczesne miłości i rozterki. Tak było po prostu łatwiej. Zawsze, gdy można, należy pisać o rzeczach, uczuciach i miejscach, które się widziało, dotykało i przeżywało. Wypada się wtedy wiarygodniej. Oprócz tego Olsztyn to naprawdę piękne miasto i myślę, że należy mu się porządna seria kryminalna. Na okładce książki czytamy, że ?niespodziewane zwroty akcji wybuchają jak bomby, ale dopiero finał wysadzi nas w powietrze?. I rzeczywiście - od pierwszych stron trudno się oderwać od lektury. Skądinąd wiemy, że dość trudno zaistnieć na kryminalnych salonach, a pan właśnie wkracza na nie z dziką kartą. Czy napisanie świetnego kryminału to kwestia nauki, warsztatów literackich czy trzeba się z tym urodzić? Nie chodziłem na żadne warsztaty ani na kursy kreatywnego pisania, ale tak - pisania, jak każdego rzemiosła, trzeba się nauczyć. Ja uczyłem się go, pisząc - wiersze, opowiadania, felietony, powieści, teksty piosenek. Wszystko to miało znaczenie. No i mam wrażenie, że w końcu się go nauczyłem. A czy trzeba się z tym urodzić? Pewnie też. Ja na przykład już od mniej więcej szkoły podstawowej wiedziałem, że chcę być pisarzem, tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem za bardzo, o czym pisać.   Zacząłem więc od wierszy, bo to było prostsze. Uczucia ma każdy, już zwłaszcza nastolatek, a poezja, nawet kiepska, rodzi się z uczuć. Żeby natomiast napisać powieść, trzeba już coś przeżyć. Określoną ilość rzeczy zobaczyć, mieć określoną ilość życiowych doświadczeń. A ponieważ pochodzę z rodziny, w której mężczyźni wszystko robią wolniej i później niż inni, to i zbieranie tego wszystkiego zajęło mi więcej czasu. Pewnie dlatego jako pisarz kryminałów zadebiutowałem tak późno. Ale nie martwię się. Najwyżej później też przejdę na pisarską emeryturę. Ma pan jakichś autorów, którzy są niedoścignionym wzorem i niekończącym się źródłem inspiracji? Ponieważ skoczyłem polonistykę, a do tego od dziecka kompulsywnie czytałem książki, tych wzorów i inspiracji jest nieskończenie dużo i niekoniecznie chodzi o pisarzy kryminałów. Chciałbym więc pisać jak: Dostojewski, Homer, Gombrowicz, Tołstoj, Ajschylos, Camus, Szekspir, Mickiewicz, Sienkiewicz, Agata Christie, Jo Nesbo oraz Borges. A wychodzi mi tak, jak wychodzi. Z okładki wynika również, że Zakładnik to pierwsza część cyklu kryminałów z Zygmuntem Rozłuckim w roli głównej. Może pan powiedzieć coś o następnych częściach? Dalszych losach bohaterów?Mogę coś powiedzieć o drugiej części, bo właśnie ją piszę. Jej akcja tym razem w całości rozgrywać się będzie w Olsztynie i okolicach. Bohaterowie - Zygmunt Rozłucki i Karolina Janczewska - znowu się spotkają. Znowu prowadzić będą wspólne śledztwo, lecz tym razem ich drogi w pewnym momencie dramatycznie się rozejdą. Śledztwo dotyczyć będzie morderstwa piętnastoletniej dziewczyny, o które podejrzewany jest miejscowy ksiądz, który, jak głoszą niepotwierdzone plotki, ma na swoim koncie epizod pedofilski. Kolejna część będzie nosiła tytuł Niedobry pasterz. W imieniu GOLENIOW.NET.PL rozmawiał PATRYK MIERZWA


Zdrowe dzieci w zdrowych gminach - 22.10.2017 | 16:20

Problemy z nadwagą i otyłością oraz wady postawy, to najpoważniejsze problemy zdrowotne dzieci i młodzieży. Projekt ?Zdrowe dzieci w zdrowych gminach? ma nauczyć zachodniopomorskie dzieciaki nawyków zdrowego żywienia angażując uczniów, nauczycieli i rodziców.- To modelowy projekt, który łączy troskę o przyszłe pokolenia polskich i niemieckich dzieci. Te działania mają charakter innowacyjny na skalę regionalną, w kompleksowy sposób podchodzą do edukacji i zdrowego trybu życia u najmłodszych. Promujemy sport, zdrowe odżywianie, a także edukację - zarówno tych najmłodszych jak i ich rodziców, nauczycieli. Nie zabraknie testów sprawnościowych, oraz współpracy szkół z klubami sportowymi. - mówi Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.Nadwaga i otyłość u dzieci, nadciśnienie, wzrost zachorowań na cukrzycę typu II we wczesnych latach życia.  Ponad 10 lat temu na granicy Holendersko - Niemieckiej kluczem do rozpoczęcia walki z tymi niekorzystnymi zmianami cywilizacyjnymi było postawienie na aktywność fizyczną i utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych. Idziemy tą sprawdzoną już drogą. 5,5 mln zł dofinansowania z Programu INTERREG VA pomoże, by pracownie dietetyczne, sprzęt sportowy i place zabaw trafiły do szkół w Kołobrzegu, Goleniowie, Stepnicy i Schwedt.Projekt pozwoli na doposażenie w sprzęt sportowy 17 szkół (Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Goleniów, Stepnica), a prowadzenie zajęć z zakresu zdrowego stylu życia umożliwi 10 palców zabaw (Kołobrzeg, Goleniów, Gmina Kołobrzeg, Schwedt). Dodatkowo powstanie także 17 pracowni dietetycznych (Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Goleniów, Stepnica), gdzie dzieci będą przygotowywać zdrowe posiłki i uczyć się znaczenia prawidłowego żywienia. Nauczyciele poszerzą swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia i lepiej poprowadzą zajęcia edukacji zdrowotnej, wykorzystując tablicę multimedialną. Jak należy żywić dzieci w wieku szkolnym, dowiedzą się także rodzice.Szacuje się, że w projekcie wezmą udział 22 szkoły podstawowe, w których zostanie utworzonych 46 klas, do których uczęszczać będzie ok. 1043 uczniów i uczennic. Projekt skierowany jest do tych wszystkich uczniów, zarówno mających kłopoty z nadwagą, jak i nie. Oprócz 3 godzin w tyg. obowiązkowych zajęć ruchowych, każde dziecko będzie miało możliwość skorzystania z dodatkowych 2 godzin zajęć ruchowych prowadzonych nauczyciela szkoły lub trenera w klubie sportowym.Program edukacyjny promujący zdrowy styl życia obejmie dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęły naukę w klasach I SP w czterech gminach województwa zachodniopomorskiego (Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Gmina Goleniów i Miasto i Gmina Stepnica) i klasach II SP w Mieście Schwedt. Opiekę naukową i szkoleniową pełni Europejska Akademia Sportu Kraju Związkowego Brandenburgii (ESAB. Projekt potrwa do lutego 2022 r., natomiast zajęcia ruchowe dla dzieci oraz zajęcia tematyczne ciało/odżywianie/ruch będą prowadzone od lutego 2018 r. do czerwca 2021 r. 


Jak hartowała się wazelina - 22.10.2017 | 16:20

 Szanowni Państwo!    Sowieccy okupanci zmuszali podbitych do czytania i oglądania w kinach straszliwych wypocin swoich propagandystów. Takim sztandarowym dziełem była powieść zatytułowana Jak hartowała się stal. Terror między innymi na tym polega, że poddanych zmusza się do czytania tylko tego, czego życzy sobie okupant. Z jego punktu widzenia najlepiej, żeby odbiorca nie miał alternatywy. Czasy się zmieniły i ?brak papieru? na literaturę piękną niepostrzeżenie został zastąpiony takim jej zalewem, że trudno się połapać, gdzie szukać tego, co byśmy chcieli czytać, czy oglądać. Okazuje się, że komuchy są znowu górą!   Poprawność polityczna doprowadzona do absurdu, wydała zatrute owoce w postaci literatury tak zakłamanej, że stalinowscy aparatczycy by się jej nie powstydzili. Przy okazji okazało się, że Zachód, który nie uodpornił się na prymitywną propagandę, uległ jej najbardziej. Za komuny w Polsce każdy angielski, amerykański, czy francuski film w kinie był wydarzeniem, bo pokazywał jakąś odrobinę prawdy o ludzkich losach, czego ?demoludy? były pozbawione. I oto historia się odwróciła. Z obfitości zachodnich seriali nie da się wybrać niczego do oglądania. Postacie są tak zakłamane i niekonsekwentne w postępowaniu, że trudno to znieść. Wszystko na jedno kopyto. Można podejrzewać, że są pewne próby stworzenia czegoś ambitniejszego, ale tłumione są zapewne w zarodku. Najnowszą wiodącą produkcję telewizyjną ?białego człowieka? można by zakwalifikować pod wspólnym tytułem: Jak hartowała się wazelina.   Dlatego potrzebna nam dobra zmiana w kulturze, w promowaniu naprawdę dobrej literatury, która mogłaby być kanwą dla ciekawych i wartościowych seriali.   Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła ogłosić konkurs na utwory beletrystyczne, ale zanim to nastąpi, ostrzcie pióra przyszli laureaci. Proponuję, żebyście na początek udostępnili swoje utwory 10-ciu życzliwym wam osobom i wysłuchali ich opinii, to bardzo skuteczna metoda uniknięcia niepotrzebnych błędów.   Pozdrawiam i do następnej soboty Małgorzata Todd   Archiwalne edycje biuletynu Audio: Facebook | YouTube | MediaFire      
reklama w ogłoszeniach

 
    
 


transakcje obsługuje:   dotpay