wyszukiwanie zaawansowane

Kategorie ogłoszeń


D O D A J   B O X 
Dziś jest: 24.08.2017 - Imieniny: - Ilość ogłoszeń w serwisie: 1881 - Osób online: 24
szukaj
Szukana fraza:

Miejscowość     

Cena           oddo  
Gazeta Goleniowska

(goleniowska.com)


Nowy rozkład, nowe przystanki - 23.08.2017 | 14:37

Od 28 sierpnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy kursujących po Goleniowie autobusów komunikacji miejskiej.


Szpitalna sesja? - 23.08.2017 | 12:04

Przewodniczący Rady Miejskiej w Goleniowie Łukasz Mituła chce, by na wspólnej sesji, dotyczącej sytuacji szpitala powiatowego, spotkali się radni miejscy i powiatowi.


Nowa hala sia Abrasives gotowa - 23.08.2017 | 11:44

Pozwolenie na użytkowanie nowowybudowanej, potężnej hali produkcyjnej uzyskała już działająca na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego firma sia Abrasives.


Skażona Ina - 22.08.2017 | 15:21

Woda w Inie jest skażona dużą ilością środków chemicznych - alarmują przyrodnicy.


Złoty jubileusz - 22.08.2017 | 15:03

Pięćdziesiątą rocznicę ślubu obchodzili w minioną sobotę państwo Urszula i Zbigniew Boczulowie z Goleniowa.


Goleniów portal oficjalny

(goleniow.pl)


Złoto w Mistrzostwach Polski dla żeglarza z UKS Barnim Goleniów - 23.08.2017 | 14:57

Maksymilian Cymerman - zawodnik UKS Barnim Goleniów został Mistrzem Polski Juniorów w klasie Optimist. Złoty medal wywalczył na wodach jeziora Zegrzyńskiego. To wielki sukces zawodnika, który dwa tygodnie temu reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Burgas (Bułgaria) i zajął tam 23 miejsce. Jest to pierwszy złoty medal wywalczony dla sekcji żeglarstwa UKS Barnim. Nie można było wymyśleć lepszego podsumowania kariery i pożegnania z klasą Optimist- Maks po zakończeniu Mistrzostw Polski przesiada się na większą łódkę, w przyszłym sezonie będzie żeglował na olimpijskiej klasie Laser. Udany występ zaliczyli również Joanna Cymerman i Krzysztof Olejnik, którzy zajęli odpowiednio 10 i 9 miejsca w swoich kategoriach. W klasyfikacji klubowej UKS Barnim Goleniów zajął 8 miejsce, zdobywając 41 punktów i jest to najwyższe miejsce w historii klubu. Gratulujemy trenerowi, Michałowi Zera i jego doskonale wyszkolonym zawodnikom!


Dożynki w mieście - 23.08.2017 | 10:12

W tym roku goleniowskie uroczystości dożynkowe odbędą się w nietypowym miejscu: w mieście. Żadne z sołectw nie zdecydowało się wziąć na siebie ciężaru organizacji święta plonów. Dożynki odbędą się w sobotę, 26 sierpnia. O godz. 15.00 rozpocznie się msza w kościele św. Jerzego, godzinę później uczestnicy dożynek przejdą do parku przy ul. Szczecińskiej. Dożynki połączone będą z obchodami Dnia Działkowca. Organizatorem imprezy jest Gmina Goleniów oraz Goleniowski Dom Kultury, wsparte przez Rodzinne Ogrody Działkowe „Ina” w Goleniowie oraz sołectwa Gminy Goleniów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!


Wyprawka szkolna 2017 - 22.08.2017 | 14:56

Do 7 (pierwszy termin) i 28 września 2017 r. (drugi termin) można składać w szkołach wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników lub materiałów edukacyjnych na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie. Wnioski o dofinansowanie można otrzymać w szkole, do której dziecko będzie uczęszczać od września 2017 r. oraz pobrać z BIP UGiM.


Za duży rozmach - 22.08.2017 | 13:42

Mieszkańcom Kątów nie podoba się projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 111 (Goleniów-Stepnica) biegnącej przez wieś. Ich zdaniem będzie zbyt szeroka i niepotrzebnie ma wchodzić na tereny prywatne. Dzisiaj droga jest wąska, nie ma chodników ani ścieżki dla rowerów, obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ograniczenie jest lekceważone przez wielu kierowców. Latem na drodze panuje duży ruch, bo jest to trasa alternatywna dla DK3 (w przyszłości S3). Droga wymaga remontu i przebudowy, ale zdaniem mieszkańców zakres planowanych prac jest zbyt szeroki. Kwestionują zasadność rozdzielenia ruchu na dużym łuku jezdni we wsi, bo ich zdaniem będzie to zachęcać kierowców do szybkiej jazdy. Uważają, że niepotrzebny jest szeroki (1,5-2m) chodnik wzdłuż drogi przez wieś, bo niewiele osób będzie się nim poruszać. Budowa chodnika wymaga zajęcia części paru nieruchomości, co nie podoba się ich właścicielom. Kwestionują usytuowanie przystanku autobusowego, rozplanowanie zjazdów z drogi i brak przejść dla pieszych. Negatywnie zaopiniowali przedstawiony im projekt. Część uwag mieszkańców wsi podziela również burmistrz Robert Krupowicz, który wydał negatywną opinię nt. projektu przebudowy drogi. Burmistrz w środę 23 sierpnia jedzie do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich by rozmawiać o potrzebie uwzględnienia uwag zgłoszonych przez Gminę Goleniów i mieszkańców Kątów. {gal width=320 height=200}aktualnosci/2017/08-22-katy{/gal}


Sia Abrasives z pozwoleniem - 22.08.2017 | 11:16

Sia Abrasives Polska uzyskała pozwolenie na użytkowanie obiektu na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Spółka sia Abrasives Polska rozpoczęła w styczniu 2017 r. inwestycję polegającą na rozbudowie zakładu produkcji materiałów ściernych przy ul. Prostej w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Pierwotna umowa przewidywała zakończenie prac do końca września br. W kwietniu spółka podpisała z generalnym wykonawcą porozumienie dotyczące przyspieszenia prac budowlanych, które zakładało zakończenie prac w obszarze hali produkcyjnej, hali magazynowej i hali wysyłki do końca lipca br. Część biurowo-socjalna będzie gotowa do końca września br. Całkowita powierzchnia nowych budynków to około 24 000 m2, a część objęta wcześniejszym odbiorem to około 20 000 m2. Prace zostały wykonane zgodnie z planem i obiekt został zgłoszony do odbioru do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Goleniowie. Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie została wydana w dniu 11.08.2017 r. Po jej uprawomocnieniu sia Abrasives Polska rozpocznie proces relokacji parku maszynowego ze Szwajcarii. Spółka planuje w najbliższym czasie zatrudnić około 250 osób, głównie na stanowiskach produkcyjnych, logistycznych i technicznych. Rozbudowa zakładu sia Abrasives w Goleniowie, prowadzona przez firmę Strabag, polega na wybudowaniu nowej części konfekcyjno-produkcyjnej, magazynu wysokiego składowania oraz obiektów towarzyszących, m.in. budynku biurowo-socjalnego. Projekt obejmuje również wykonanie sąsiadujących z inwestycją dróg łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz wewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i przeciwpożarowej.


Goleniów net

(goleniow.net.pl)


ŚredniowieCzuj Maszewo 2017.08.19 - 24.08.2017 | 06:11

Walki rycerskie przy pochodniach - Średniowiecze w Maszewie 2017


O programie rewitalizacji rozmawiamy ze Zbigniewem Łukaszewskim - 24.08.2017 | 06:11

Ze Zbigniewem Łukaszewskim Dyrektorem OPS w Goleniowie rozmawiamy na temat przygotowanego programu rewitalizacji przed nadzwyczajną sesją RM w Goleniowie.Sam projekt programu dostępny jest do pobrania pod adresem :http://rewitalizacja.goleniow.pl/wp-content/uploads/2017/06/LPR_Goleniow_14.06.pdf


List do redakcji - Goleniowskie Alternatywy 4 - 24.08.2017 | 06:11

Czytając ostatni wpis na stronie Robert Krupowicz - Twój Burmistrz Goleniowa z 18 sierpnia br ogarnęło mnie nieodparte wrażenie, iż w Goleniowie zaczęli kręcić ciąg dalszy serialu pt. "Alternatywy 4"?Burmistrz Robert Krupowicz składa do Starostwa Powiatowego (wszystko na to wskazuje, że właśnie tam) sprzeciw w sprawie pozwolenia na budowę myjni samochodowej, która ma powstać u zbiegu ulic Szkolnej i Partyzantów. Składa protest pomimo, że od 1997 r.(Uchwała Nr VIII-423-97 z dnia 1997-11-26) m.in. ten teren (działka nr 268/4 - teren usług ogólnomiejskich) objęty został Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu.Co z tą sprawą ma wspólnego serial Alternatywy 4? Postępowanie Pana burmistrza przypomina mi zachowanie Stanisława Anioła w stosunku do mieszkańców bloku. Pamiętacie towarzysza Winnickiego i "bogatego" w dzieci Balcerka? W tym wypadku Janem Winnickim są mieszkańcy ul. Partyzantów, Balcerkiem natomiast protestujący, nie tak dawno zresztą, mieszkańcy wsi Kliniska.Przypomnę może fragmenty informacji, które ukazałay się na stronie , w czasie kiedy planowano budowę dużego sklepu w centrum Klinisk: "W ostatni piątek w ?Gazecie Goleniowskiej? ukazał się krótki artykuł informujący, że w Kliniskach ma powstać market i rada sołecka pomysł akceptuje. Jego skutkiem była poniedziałkowa wizyta u burmistrza R. Krupowicza kilkuosobowej grupy mieszkańców Klinisk, którzy przywieźli pismo z podpisami 134 osób zdecydowanie przeciwnych budowie dużego sklepu."(http://goleniow.pl/component/k2/item/5376-skonsultowa%C4%87-powiadomi%C4%87)"Burmistrz Robert Krupowicz we wtorek 16 lutego spotkał się z sołtysem i radą sołecką Klinisk. Głównym tematem rozmowy były plany budowy dużego sklepu spożywczego. ...  Burmistrz R. Krupowicz poprosił, by możliwie szybko dostarczono mu przekonujące dowody potwierdzające stanowisko lokalnej społeczności w tej sprawie... ."(http://goleniow.pl/component/k2/item/5387-w-sprawie-sklepu)"Decyzja o warunkach zabudowy dla dużego sklepu w Kliniskach jest pozytywna i już prawomocna. W ustawowym terminie do UGiM w Goleniowie nie wpłynęło żadne odwołanie." (http://goleniow.pl/component/k2/item/5525-prawomocna-decyzja)Jakże odmienny w swej terści jest teraźniejszy wpis pana burmistrza R.Krupowicza:"Myjnia samochodowa na rogu ulic Szkolnej i Partyzantów to delikatnie mówiąc - zły pomysł. Dlatego wczoraj złożyłem sprzeciw w sprawie pozwolenia na budowę tego obiektu i zrobię wszystko, co w zgodzie z prawem da się zrobić, by myjnia tam nie powstała. Całkowicie podzielam stanowisko mieszkańców tego rejonu miasta, którzy inwestycji są przeciwni. Tego typu działalność nie powinna być prowadzona w centrum Goleniowa." (https://www.facebook.com/burmistrz.robert.krupowicz/)Dzisiaj pan burmistrz nie potrzebuje przekonujących dowodów potwierdzających stanowisko lokalnej społeczności w tej sprawie?Dzisiaj Pan burmistrz przeprowadza osobiście wizję lokalną, a kilka miesięcy temu podejmował decyzję zza biurka?A może zachowanie Pana burmistrza uległo diametralnej zmianie ponieważ planowana inwestycja dotknęła osób, których nazwiska są w goleniowskim środowisku znane, a wizerunki rozpoznawalne?Jeszcze kilka miesięcy temu, na etapie wydawania decyzji o warunkach zabudowy, pomimo protestu części mieszkańców Klinisk w sprawie budowy sklepu, burmistrz R.Krupowicz nie potrafił/nie chciał/nie miał czasu zbadać obiście problemu na miejscu.Czy analogicznie nie postępował Stanisław Anioł, gospodarz domu przy Alternatywy 4, w stosunku do mieszkańców bloku?nazwisko do wiadomości redakcji


Uderz w stół... czyli odpowiedź Burmistrza Wyganowskiego na reportaż Polsatu - 24.08.2017 | 06:11

Po ukazaniu się w programu Interwencja kanału Polsat TV i materiału dotyczącego nieprawidłowości przy rozdzielaniu nowych mieszkań komunalnych w Stepnicy. Materiał prezentowaliśmy 10 sierpnia na naszym portalu. Nastąpiła prawie natychmiastowa odpowiedź w tej sprawie Pana Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego, która została umieszczona na stronie Gminy Stepnica ( tu do pobrania) oraz ukazała się w poprzednim wydaniu GG. W odpowiedzi na materiał Burmistrz Stepnicy zarzuca manipulowanie materiałem oraz mówienie kłamstw w wyemitowanym materiale nie tylko dziennikarzowi realizującemu materiał ale i osobom występującym w reportażu. Włodarz Stepnicy wręcz napadł na występujące w reportażu osoby. W odpowiedzi na stronie Nowej Stepnicy ukazały się trzy odpowiedzi podważające tłumaczenie się Burmistrza oraz obnażające jego manipulacje  i kłamstwa. Jedna została napisana przez  Monikę Moroń i Iwonę Krępic, które od dłuższego czasu obnażają nieprawidłowości w działalności władz Stepnicy i dwie kolejne przez osoby występujące w reportażu jako osoby, które nie otrzymały mieszkań mimo tego, że powinny otrzymać takie mieszkania. Trudno mi opisać te odpowiedzi, ale po przeczytaniu ich treści wydaje mi się, że cała wina ukazana w materiale spada na władze Stepnicy. Odpowiedź Burmistrza Stepnicy sam osobiście traktuję jako próbę wybielenia się w obliczu ukazanego w materiale draństwa, który dla mnie osobiście nie podlega dyskusji w obliczu zaistniałych faktów.Poniżej zamieszczam pierwszy list zamieszczony na stronie Nowej Stepnicy, następne listy zamieścimy na naszej stronie wkrótce. Andrzej Bugajski------------------------------------------------------------------------------------------ANDRZEJ BRAWO TY!!Szanowny Panie Burmistrzu, Rado i jakże drodzy Urzędnicy,Piszemy niniejszym odpowiedź na Wasze ?dzieło? adresowane do Mieszkańców naszej malowniczej Gminy.  Ponieważ przyzwyczailiście nas do tego, że wolno myślicie, zatem będziemy równie wolno pisać. Może pomoże, choć nadzieje marne?  Po pierwsze - wnioskujemy, że wszystkie wymienione z imienia i nazwiska osoby wyraziły pisemną zgodę na publikowanie Ich danych oraz dotyczących Ich informacji. W końcu nie bez powodu Komisja ds. Społecznych pod światłym przewodnictwem Agnieszki Makowskiej utajniła informacje zawarte we wnioskach o przydział mieszkań. Nie przypominamy sobie, abyśmy kiedykolwiek udzieliły Burmistrzowi i podległym mu urzędnikom zgody na publikowanie informacji nas dotyczących. No ale?  Po drugie- nie rozumiemy sensu wysyłania ?tego czegoś? (trudno bowiem nam określić charakter tego ?dzieła?) do różnych instytucji, a także nie wysyłania do nas jako najbardziej zainteresowanych. Wyjaśnienia będziecie składać przed Prokuratorem prowadzącym postępowanie a on dokona ich oceny.  Po trzecie - art. 54 Karty Nauczyciela mówi wyraźnie o mieszkaniach służbowych dla nauczycieli, tzw. mieszkaniach nauczycielskich. Ustęp. 1 - ?Nauczyciel zatrudniony na terenie wiejskim oraz w mieście liczącym do 5000 mieszkańców ma prawo do lokalu mieszkalnego na terenie gminy, w której położona jest szkoła.? Tłumaczymy: słowo klucz: ZATRUDNIONY. I ustęp. 2 art. 54:  ?Obowiązek realizacji uprawnień nauczyciela, o którym mowa w ust. 1, należy do dyrektora szkoły i organu prowadzącego szkołę. ?. Wynika z tego zatem (będzie trudne, to piszemy jeszcze wolniej, może dotrze), że mieszkania przysługujące w trybie art. 54 Karty Nauczyciela to nie tylko mieszkania służbowe, ale  zarządzanie nimi i decyzja o ewentualnym przydziale takiego mieszkania należy do dyrekcji szkoły i organu prowadzącego, nie do Komisji i Burmistrza. Tłumaczymy to już ponad półtora roku, jak grochem o ścianę. Podobnie rzecz się ma z mieszkaniami dla policjantów, czego również nie pojmujecie.  Po czwarte - cieszymy się, że wnuczka Pani wiceburmistrz zdobyła tak ponoć potrzebną specjalizację, zabrakło tylko dodania, że tytuł magistra zdobyła ponad rok po przyznaniu Jej mieszkania KOMUNALNEGO, a NIE BYŁA mieszkanką Gminy. Wnioskujemy także, że w momencie zatrudnienia Wnuczki w przedszkolu nikt z Gminy o podobnych kwalifikacjach o tą pracę się nie ubiegał. W końcu wiadomo, że przedszkolanka to zawód równie rzadki jak fizyk termojądrowy.  Po piąte - pismo zawiera wiele informacji objętych ochroną a NIC nie wnoszących do sprawy. Przedmiotem postępowania jest bowiem przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych Gminy a wnioski należało dokładnie przeczytać przed przyznawaniem mieszkań a nie teraz, gdy zainteresowały się tematem media.  Po szóste- skoro Burmistrz w publicznym piśmie posługuje się danymi uprzednio utajnionymi przez Komisję opiniującą wnioski rozumiemy, że my też możemy publikować informacje w posiadaniu których się znajdujemy. Będzie naprawdę interesująco. Szczególnie, że naszym zdaniem Mieszkańcy maja prawo wiedzieć.  Po siódme- prosimy więcej nie pisać, że szkalujemy i takich tam bzdur. Zanim podjęłyśmy działania zapoznałyśmy się z obowiązującym w tej materii prawem (łącznie z orzecznictwem) oraz z udostępnioną nam dokumentacją. Wielokrotnie zwracałyśmy uwagę na nieprawidłowości, tradycyjnie bez odzewu. Decyzja o wznowieniu postępowania została podjęta przez Prokuraturę Okręgową i Prokuratora Regionalnego na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego i obowiązującego prawa.Pismo pana Burmistrza sugeruje, jakoby WICEMINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI udzielił odpowiedzi na interpelację poselską na podstawie plotek i pomówień dwóch panu mniej lub jeszcze mniej znanych mieszkanek. Panie Burmistrzu nie każdy działa, jak Komisja opiniująca wnioski o przydział mieszkań. Czas się z tym pogodzić.    Po ósme- cytat: ?Stojące tam samochody to kilkuletnie i kilkunastoletnie pojazdy, lepszymi samochodami przyjeżdżają mieszkańcy gminy do Ośrodka Pomocy Społecznej po różne świadczenia?. No cóż? Rozumiemy, że w naszym OPS-ie przydałaby się porządna kontrola skoro nawet świadczenia socjalne rozdawane są ?bogaczom?. No i skoro Pan Burmistrz problem dostrzega, to co z nim robi?? - służymy wzorem skargi lub zawiadomienia do prokuratury, Policji, Sanepidu, CBŚ, CBA, ABW, WOZ, Wojewoda, Inspekcja Weterynaryjna i co pan tam tylko chce, wszystko mamy.    Po dziewiąte- jaki był sens dawania mieszkania urzędniczce, której etat zredukowano i pracuje poza Gminą? Panie Burmistrzu, Pan się słyszy?  Po dziesiąte- Panie Burmistrzu, ?potencjał intelektualny???   Rozumiemy, że mamy teraz w Gminie samych Albertów Einsteinów i Marie Skłodowskie. Płaczemy ze śmiechu    Po jedenaste- to całe pisemko to jeden wielki hicior. Tak fantastycznie się kompromitujecie, że nie zamierzamy Wam przeszkadzać. Prosimy o więcej  Monika Moroń  i Iwona Krępic P.S. Czy mamy spodziewać się ?tego czegoś? zwyczajowo na wycieraczce? Rozumiemy, że do Prokuratora Generalnego będzie specjalnie dedykowany konwój dokumentów przez Komendanta Staży Miejskiej, zwyczajowo zwanego ?Katani?. http://nowa-stepnica.x25.pl/2017/08/14/czytam-wierze-ziobro-sie-usmieje-burmistrz-listy-pisze/


Przewodniczacy Rady Miejskiej o programie rewitalizacji - 24.08.2017 | 06:11

Z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Goleniowie Łukaszem Mitułą rozmawiamy na temat przygotowanego programu rewitalizacji przed nadzwyczajną sesją RM w Goleniowie.
reklama w ogłoszeniach

 
    
 


transakcje obsługuje:   dotpay